به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در نشستی با حجت‌الاسلام و المسلمین سید عیسی طباطبایی و هیأت همراه که به مناسبت تجلیل از مجاهدان در غربت در ایران به سر می‌برند ضمن تقدیر از ایشان، تلاش‌های وی را در راستای فعالیت‌های امام موسی صدر توصیف کرد. امیرعبداللهیان اظهار داشت: ویژگی ممتاز […]


به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در نشستی با حجت‌الاسلام و المسلمین سید عیسی طباطبایی و هیأت همراه که به مناسبت تجلیل از مجاهدان در غربت در ایران به سر می‌برند ضمن تقدیر از ایشان، تلاش‌های وی را در راستای فعالیت‌های امام موسی صدر توصیف کرد.

امیرعبداللهیان اظهار داشت: ویژگی ممتاز سیدعیسی طباطبایی در حمایت و سهم ایشان در ارتقا جایگاه مقاومت در لبنان و منطقه و جهان اسلام است.

وزیر امور خارجه ضمن تجلیل و تکریم سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی با بیان خاطره‌ای ناگفته از این شهید بزرگوار و سید مقاومت دبیر کل محترم حزب الله در زمان تصدی معاونت وزارت خارجه با اشاره به مبارزات و فعالیت‌های مؤثر و بی بدیل حزب الله در حوزه‌های مختلف اظهار داشت: امروز نقش مقاومت در معادلات منطقه و جهان بی بدیل است.

امیرعبداللهیان ضمن ابراز امیدواری برای استمرار خدمات فرهنگی و اجتماعی این مجاهد فداکار، رحلت همسر مجاهده و مهاجره و صابره رابه ایشان و فرزندان آن مرحومه تسلیت گفت.

در این دیدار سید عیسی طباطبایی نیز ضمن تقدیر از دست اندر کاران همایش مجاهدان غربت، خود را سرباز کوچک امامین انقلاب و خادم مردم ایران و لبنان و فلسطین خواند و جایگاه و خدمات افتخار برانگیز دولت آیت الله رئیسی و دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در دو سال اخیر و تحول ملموس و قابل تقدیر این دستگاه را ستود.

ایشان خدمت به مقاومت و حزب الله را افتخار خود دانسته و بر استمرار این باور قلبی تا پایان عمر خود تاکید کرد.

در این نشست حجج اسلام تقوی و ملک محمدی نمایندگان فعلی و قبلی مجلس شورای اسلامی و امرودی مشاور فرهنگی وزیر نیز حضور داشتند.

لازم به ذکر است- سیدعیسی طباطبایی که به دعوت دبیرخانه تکریم مجاهدان در غربت جهت شرکت در هشتمین نشست این همایش دعوت شده بود خدماتی همچون احداث بیمارستان شهید شیخ راغب حرب، بیمارستان حضرت رسول اعظم (ص)، تأسیس شبکه المنار، احداث بنای استان مقدس حضرت خویله بنت الحسین علیهماالسلام، احداث مقبره سید عباس موسوی سید الشهدای مقاومت در منطقه نبی شیث (ع)، احداث مدارس و مساجد متعدد در لبنان، ایجاد قریب به سی مرکز فرهنگی در کشور لبنان از محل کمک خیرین شیعه لبنانی وشیعیان سایر کشورها، تأسیس بانک قرض الحسنه بیت المال، احداث تنها مرکز فرهنگی و عبادی و ورزشی و هنری ویژه ایرانیان در بیروت بنام حضرت امام خمینی (ره) نام برد، همچنین ایشان اولین نماینده حضرت امام خمینی (ره) و رهبری معظم انقلاب در لبنان و مؤسس بنیاد شهید و جانبازان و کمیته امداد امام خمینی (ره) در لبنان و مؤسس حوزه‌های علمیه حضرت امام مهدی (عج) و مؤسس مدارس شاهد و اردوگاه امام خمینی (ره) می‌باشد.


امروز نقش مقاومت در معادلات منطقه بی‌بدیل است – پایگاه خبری هشت صبح