سیاسی

امام جمعه شیراز: طلاب به دانشجویان معترض در غرب پیام بفرستند تا معلوم شود در ایران کسانی به فکر این مسائل جهانی هستند

به گزارش هشت صبح و به نقل از انتخاب :

تسنیم: امام جمعه شیراز با اشاره به سخنان رهبر انقلاب که شیراز همیشه در ایران و جهان تاثیرگذار بوده است، گفت: این تاثیر جهانی را ما باید تقویت کنیم و به نظرم یکی از مراکز مهمی که پیام انقلاب اسلامی را به دنیا منتقل می‌کند، شیراز است.

آیت‌الله لطف‌الله دژکام در مراسم تجلیل از برگزیدگان اولین المپیاد کشوری فلسفه و دانش‌آموختگان مرکز زبان حوزه علمیه استان، اظهار داشت:ما اگر می‌خواهیم در جهان مطرح باشیم باید برای عالم حرف تازه داشته باشیم وگرنه در دیگر تمدن‌ها هضم می‌شویم.

وی با بیان اینکه برگزاری المپیاد فلسفه کار ارزشمندی است که در مجموعه موسسه آموزش عالی امام خمینی (ره) شکل گرفته، افزود: موجب مباهات و افتخار است که بیش از ۶۰ نفر در این المپیاد در شیراز شرکت کردند،وقتی ۶۰ دانشجو و طلبه حکمت اسلامی در المپیاد شرکت می‌کنند، یعنی ما حرف‌های تازه برای دنیا خواهیم داشت.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس ادامه داد: حال وقتی می‌خواهیم برای دیگران بگوییم طبیعتا نیاز داریم که زبان آنها را بدانیم و یک قدم به آنها نزدیک‌تر شویم نه اینکه آنها یک قدم نزدیک شوند و زبان ما را بیاموزند و این هم کار مرکز آموزش زبان است که اگر انشاالله این مسیری که شروع شده است را جلو ببریم به نظر بنده می‌تواند خیلی تاثیرگذار باشد.

دژکام به سفر رهبر معظم انقلاب در اردیبهشت‌ماه به شیراز اشاره کرد و گفت: یکی از مطالبی که رهبر معظم فرمودند این است که شیراز همیشه در ایران و جهان تاثیرگذار بوده است. شیراز شهری است که تاثیر جهانی داشته و این تاثیر جهانی را ما باید تقویت کنیم و به نظرم یکی از مراکز مهمی که پیام انقلاب اسلامی را به دنیا منتقل می‌کند همین شیراز است.

امام جمعه شیراز با اشاره به دریافت آماری مبنی بر اینکه پارسال تعدا ۱۱۰ هزار نفر غیر ایرانی وارد شیراز شده اند، افزود: برای اینکه ما ظرفیت سالیانه ۱۵۰ هزار نفر را داریم و ۴۰ هزار نفر کم آمده‌اند، اما این فرصت که برای ۱۱۰ هزار نفر بتوانیم صحبت کنیم کجا در کشور ما وجود دارد؟ کمتر جایی در شهر‌های ایران هست که چنین فرصتی داشته باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با بیان اینکه حوزه برای ارتباطات بین‌الملل توانایی دارد و باید این کار را شروع کنیم، افزود: البته امروز در اوج خود نیستیم ولی اگر اقدام نکنیم اصلا به اوج گرفتن نمی‌رسیم پس باید این کار را انجام دهیم.

دژکام از اساتید و مدیران حوزه‌های علمیه فارس خواست تا به این نکته توجه داشته باشند که باید هم نسبت به توریست‌هایی که می‌آیند و هم نسبت به دریچه‌هایی که به بیرون داریم، کار کنند. به عنوان مثال چند شبکه عربی و انگلیسی داریم و باید از این ظرفیت استفاده کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری همچنین به در پیش‌رو بودن سالروز بزرگداشت حضرت احمدبن موسی شاهچراغ (ع) اشاره و بر ضرورت معرفی هرچه بیشتر این امامزاده واجب‌التعظیم تأکید کرد و بیان کرد: شخصیت حضرت شاهچراغ (ع) شخصیتی است که در زمینه انسان دوستی یک هزار برده آزاد کرده است. ایشان شخصیتی است که در مجموعه دارالکتابه قرآن خود یک هزار قرآن زیر نظرشان نوشته شده است و جا دارد بگوییم چقدر به علم و بشریت خدمت کرده‌اند.

وی با بیان اینکه باید آنچه که برای خدا یاد گرفته‌ایم را برای خدا به کار گیریم و بدان‌ها عمل کنیم، گفت: باید این‌گونه برنامه‌ریزی برای اقدام و عمل داشته باشیم وگرنه همین که یاد گرفته‌ایم را هم فراموش خواهیم کرد. امیدواریم از دانش ایجاد شده میان طلاب به نفع اسلام، برای خدا و برای پیشبرد اهداف الهی بیشترین حسن استفاده را داشته باشیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا