شهریاری در گفتگو با مهر: امام جمعه خاش وفادار به نظام و بسیجی رزمنده دفاع مقدس بود نماینده مردم زاهدان در مجلس گفت: ترور مولوی عبدالواحد ریگی، روحانی اهل سنت توسط ضدانقلاب و کسانی که دنبال تفرقه بین مذاهب و قومیت‌ها هستند، اتفاق افتاد. حسینعلی شهریاری در گفتگو با پایگاه خبری هشت صبح، ضمن محکومیت ترور مولوی […]

شهریاری در گفتگو با مهر:

امام جمعه خاش وفادار به نظام و بسیجی رزمنده دفاع مقدس بود

امام جمعه خاش  وفادار به نظام و بسیجی رزمنده دفاع مقدس بود

نماینده مردم زاهدان در مجلس گفت: ترور مولوی عبدالواحد ریگی، روحانی اهل سنت توسط ضدانقلاب و کسانی که دنبال تفرقه بین مذاهب و قومیت‌ها هستند، اتفاق افتاد.

حسینعلی شهریاری در گفتگو با پایگاه خبری هشت صبح، ضمن محکومیت ترور مولوی عبدالواحد ریگی امام جمعه اهل سنت مسجد امام حسین (ع) شهرستان خاش، اظهار داشت: ترور این روحانی اهل سنت توسط ضدانقلاب و کسانی که دنبال تفرقه بین مذاهب و قومیت‌ها هستند، اتفاق افتاد.

وی بیان کرد: مولوی عبدالواحد ریگی از وفاداران به نظام، انقلاب اسلامی و از بسیجیان رزمنده در دوران هشت سال دفاع مقدس بود و این اواخر نیز در شهرستان خاش امام جمعه مسجد امام حسین (ع) بود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دشمنان برای سیستان و بلوچستان برنامه‌های زیادی داشتند و نقشه کشیده بودند، تصریح کرد: اخیراً حجت‌الاسلام سجاد شهرکی، امام جماعت مسجد مولای متقیان زاهدان به شهادت رسید که دشمنان قصد داشتند این مسئله را قومیتی و مذهبی کنند که خوشبختانه با هوشیاری مردم سیستان و بلوچستان همان طور که تاکنون نقشه‌های دشمن نقش بر آب شده است، این بار هم همین اتفاق افتاد و مردم فهمیدند که این ترورهای ناجوانمردانه کار ضدانقلاب و برای درگیر کردن مردم به اختلافات قومی و مذهبی است.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دشمنان چون در ماجرای شهادت شهید شهرکی از نقشه خود برای اختلافات قومی و مذهبی نتیجه‌ای نگرفتند، مولوی عبدالواحد ریگی را به شهادت رساندند که از نیروهای اطلاعاتی و امنیتی به طور جدی می‌خواهیم عاملان شهادت این روحانی اهل سنت را دستگیر کنند و این افراد باید به سزای عمل ننگین خود برسند.

شهریاری تاکید کرد: مولوی عبدالواحد ریگی عمری در استان سیستان و بلوچستان خدمت کرده و بین مردم اهل سنت به ویژه در خاش مرجعیت داشت و مورد قبول مردم بود. متأسفانه ضدانقلاب چشم دیدن وحدتی را که در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد، ندارد و به همین دلیل دست به این عمل جنایتکارانه زد که امیدواریم هر چه سریع‌تر عوامل این جنایت شناسایی شده و با آنان برخورد شود.


امام جمعه خاش  وفادار به نظام و بسیجی رزمنده دفاع مقدس بود