امام جمعه اراک: ناسپاسی و ناشکری غوغا می‌کند؛ مردم آنگونه که باید شکرگزار نیستند

Print Friendly, PDF & Email

 

هشت صبح:  امام جمعه موقت اراک گفت: قوه قضائیه میدان‌دار جهاد و تحقق عدالت است.

حجت الاسلام سید علی حسینی پور، ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه اراک اظهار کرد: ازدواج در اسلام تاکید شده و بالاترین و پرثمرترین ازدواج، ازدواج امیرالمومنین (ع) و حضرت فاطمه (ع) است و باید از این بزرگواران الگو بگیریم.

وی افزود: اگر در ازدواج، کار حرام راه پیدا کند و انواع گناهان در مراسم ازدواج انجام شود، این ازدواج اسلامی و صحیح نیست و از مردم درخواست دارم برای آشنایی با احکام ازدواج و خانواده، کتاب تحکیم خانواده از نگاه قرآن و حدیث نوشته آیت‌الله ری شهری را مطالعه کنند.

وی با اشاره به سالگرد حادثه تروریستی هفتم تیرماه گفت: ایران اسلامی بعد از وقایع هفتم تیرماه، همچنان پابرجا ماند چراکه این مملکت متعلق به امام زمان (عج) و این کشور آب و خاک ولایت فقیه است.

حسینی پور با اشاره به هفته قوه قضائیه تصریح کرد: قوه قضائیه میدان‌دار جهاد و تحقق عدالت است و کار بسیار سنگینی برعهده دارد. از مردم درخواست داریم که آنقدر اختلافاتشان را به دادگاه نسپارند و با صلح و دوستی اختلافات را حل کنند و کار قوه قضائیه را زیاد و سخت نکنند.

امام جمعه موقت اراک با تاکید بر اینکه یاد شهدا، یاد ارزش‌هاست اظهار کرد: دشمنان می‌خواهند ارزش‌های ایرانی و اسلامی به فراموشی سپرده شود و به همین دلیل برگزاری یادواره‌های گرامیداشت شهدا واجب است، به همین منظور در این هفته در زنجان، یادواره شهدای استانی را برگزار می‌کنیم و از همگان برای شرکت در این مراسم دعوت می‌کنیم.

وی با اشاره به اقدامات اخیر آلبانی در تحت فشار قرار دادن مجاهدین گفت: ایران اسلامی امروزه در دنیا تصمیم‌گیر و سرنوشت‌ساز است اما ما هدفمان این است که در سراسر جهان، سخن از اسلام و عمل به قرآن و صحبت از امام زمان (عج) فراگیر شود.

حسینی‌پور، ضمن دعوت مردم به صبور بودن و شکرگزار بودن اظهار کرد: ناسپاسی، ناشکری و بی صبری غوغا می‌کند و متأسفانه مردم آنگونه که باید شکرگزار خداوند نیستند و صبر کردن و شکرگزاری امر بسیار واجبی است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا