الهیان: هیمنه رژیم صهیونیستی با طوفان الاقصی فروریخت/ باید اسرائیل محاکمه شود

رئیس کمیته حقوق بشر مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیمنه رژیم صهیونیستی با طوفان الاقصی فروریخت، گفت: تشکیل کارگروه‌ها و تمرکز بر بحث شکایت از رژیم صهیونیستی اثربخش است.

به گزارش هشت صبح، زهره الهیان در نشست حقوق بی‌بشر در دانشگاه بین المللی مذاهب اسلامی گفت: تا الان در موضوع حقوق بشر غول های رسانه ای رژیم صهیونیستی تعیین کننده بودند و تلاش می کردند اسلام‌هراسی و ایران هراسی را در دستور کار قرار دهند منتها این پروژه ها نقش بر آب شده و میلیون‌ها نفر از ملت های آزاده دنیا به اسلام و مقاومت تمایل پیدا کردند.

وی افزود: رسانه های صهیونیستی بنا داشتند با سرپوش گذاشتن بر شکست ها و کشته های افسران خود در طوفان الاقصی به دنیا پالس پیروزی منعکس کنند؛ وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در یک تونل متروکه عکس می گیرد که ما تونل های حماس را تسخیر کردیم حال اینکه استراژیست‌های نظامی به خوبی می دانند این تونل ها راز و رمز پیروزی حماس بوده و آنها پایگاه یا ادواتی بر روی زمین ندارند. رژیم صهیونیستی هر جا پیشروی می‌کند به دلیل همین طراحی های زیرزمینی بوده که محاصره می شوند.

دنیا متوجه ژست حقوق بشری و ماهیت تمدن شیطانی استکبار شده است

الهیان با بیان اینکه حرکت ملت آزاده و پر افتخار فلسطین و غزه غول های رسانه ای صهیونیستی را در هم نوردید، گفت: دنیا متوجه ژست حقوق بشری و ماهیت تمدن شیطانی استکبار  شده و امروز رژیمی صهیونیستی که شکست خورده با حمایت آمریکا در حال نسل کشی دیوانه وار زنان و کودکان مظلوم غزه است.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: رژیم صهیونیستی بنا داشت با کوچ اجباری و حمله به کاروان فلسطینیان، این سرزمین را از حضور فلسطینیان خالی کند. آن ها قبل از طوفان الاقصی برنامه‌ای برای پاک‌کردن این سرزمین ها از حضور ملت فلسطین داشتند که این عملیات یک حرکت پیش دستانه جهت خنثی سازی این نقشه ها بود.

الهیان افزود: قبل از طوفان الاقصی با یک هیات فلسطینی دیدار کردیم که متوجه طرح اسرائیل برای پاک کردن غزه شده بودند و می گفتند که راهی جز نبرد الاقصی نداریم تا این طراحی های شیطانی خنثی شود لذا با طوفان الاقصی تمام همینه رژیم صهیونیستی فرو ریخت. اوج عصبانیت آنان برای این است که در یک جنگ اطلاعاتی تمام اطلاعات ها به دست جبهه مقاومت افتاد و شکست اطلاعاتی سختی خوردند.

رژیم صهیونیستی به هیچ یک از قواعد بین‌المللی پایبند نیست

وی در ادامه گفت: سازمان ملل به عنوان تامین کننده صلح علی رغم قطعنامه ها و بیانیه ها دیگر توان تامین صلح و امنیت جهانی را ندارد چرا که رژیم صهیونیستی به هیچ یک از قواعد بین المللی پایبند نیست و شبیه قانون جنگل است. از این به بعد به دلیل ناکارآمدی این قوانین بین المللی باید به سمت نظم نوین جهانی برویم و باید اساتید برای تئوریزه کردن این نظم نوین جهانی نقش فعال داشته باشند.

الهیان با تاکید بر اینکه طوفان الاقصی خاموش شدنی نیست، گفت: باید در کنار عرصه میدان، کمک های حقوقی و حقوق بشری نیز صورت بگیرد.

وی یادآور شد: رهبر معظم انقلاب فرمودند اسرائیل باید محاکمه شود و باید اسرائیل مسئولیت آن را بپذیرد؛ ما با حضور کارشناسان و اهل فن طرحی را برای رفع این خلاءهای قانونی مطرح کنیم و شما به لحاظ نظری به ما کمک کنید.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی همچنین حرکت های مردمی و نخبگانی در موضوع فلسطین را بسیار اثربخش دانست و گفت: تشکیل کارگروه ها و تمرکز بر بحث شکایت از رژیم صهیونیستی اثربخش است؛ امروز به واسطه ۴۰ سال مقاومت ملت سرافراز ایران دنیا امروز بیدار شده است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا