الحاق ناوشکن دیلمان در دریای شمال – هشت صبح

Print Friendly, PDF & Email


به گزارش خبرنگار مهر، دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش در حاشیه برگزاری نشست خبری در جمع خبرنگاران گفت: دریای خزر دریای صلح و دوستی است و آنچه که امروز به عنوان ناوشکن جمهوری اسلامی دیلمان قرار است در دریای شمال الحاق شود، دو محور اصلی دارد محور اول بحث تأمین امنیت کشتی رانی است چون دریای خزر شرایط خاص خودش را دارد و برای همین باید شناوری مناسب با محیط دریای خبر که بتوانند همیشه در صحنه حضور داشته باشد.

وی افزود: در کنار این چون تمامی مراکز آموزشی نیروی دریایی در شمال کشور هستند می‌بایست یک شناور برای ارتقا مهارت دانشجویان در دریای خزر حضور می‌یافت.

دریادار ایرانی ادامه داد: ناوشکن دیلمان آخرین مدل کلاس جماران است اما تجهیزات آن بروز رسانی شده که متناسب با تجربیات ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش است و می‌تواند به عنوان یک شناور قدرتمند در حوزه‌های کشف و رهگیری و امداد و نجات ایفای نقش کند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش عنوان کرد: ما در دریای جنوب دو رزمایش در دستور کار داریم. یک رزمایش امداد و نجات با کشور عمان که در این رزمایش از کشورهای دیگر هم دعوت شده و در ادامه یک رزمایش امنیت پایدار که تا سال گذشته با حضور سه کشور انجام می‌شد و امسال کشورهای بیشتری از قاره‌های مختلف به عنوان یگان عمل کننده و کشور ناظر در این رزمایش حضور خواهند یافت. محدوده این رزمایش شمال اقیانوس هند خواهد بود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا