سرمدی در تذکر شفاهی: افزایش ۵ برابری قیمت نهاده‌های دامی دامداران را گرفتار کرده است نماینده مردم اسدآباد در مجلس گفت: دامداری در حال نابودی است، نهاده‌های دامی ۵ تا ۶ برابر گران شده اند و این موضوع دامداران را گرفتار کرده است. به گزارش خبرنگار مهر، کیومرث سرمدی واله نماینده مردم اسدآباد در مجلس […]

سرمدی در تذکر شفاهی:

افزایش ۵ برابری قیمت نهاده‌های دامی دامداران را گرفتار کرده است

افزایش ۵ برابری قیمت نهاده‌های دامی دامداران را گرفتار کرده است

نماینده مردم اسدآباد در مجلس گفت: دامداری در حال نابودی است، نهاده‌های دامی ۵ تا ۶ برابر گران شده اند و این موضوع دامداران را گرفتار کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، کیومرث سرمدی واله نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (چهارشنبه ۲۵ آبان ماه) در صحن علنی مجلس در تذکری شفاهی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی، گفت: دامداران و کشاورزان سرمایه‌های کشور در تأمین امنیت غذایی هستند و در اشتغال نقش بسزایی دارند اما دامداری در حال نابودی است و کشاورزان مشکلات بسیاری دارند.

وی تاکید کرد: ناتوانی دولت برای تهیه سبد کود و کمبود و گرانی بیش از حد کودهای کشاورزی موضوعی است که قابل تذکر است. همچنین الگوی کشت با تأخیر ۵۰ روزه شروع شده و این موضوع تصمیم گیری را برای کشاورزان سخت کرده است. از طرف دیگر کشاورزی قراردادی انجام نشده و حمایت‌های لازم از کشاورزان صورت نگرفته است.

سرمدی واله با بیان اینکه دامداری در حال نابودی است، اظهار داشت: نهاده‌های دامی ۵،۶ برابر افزایش قیمت داشته اند، گرفتاری دامداران ممکن است سبب آن شود که سال آینده برای تهیه دام‌های سبک و سنگین دچار مشکلات جدی شویم.


افزایش ۵ برابری قیمت نهاده‌های دامی دامداران را گرفتار کرده است