اوجی خبر داد: افتتاح یک پترو پالایشگاه ۲۱۰ هزار بشکه‌ای در آبادان وزیر نفت گفت: به عنوان خبر خوب، یک پترو پالایشگاهی ۲۱۰ هزار بشکه‌ای در مجتمع پالایشگاهی آبادان طی چند روز آینده به افتتاح خواهد رسید. به گزارش خبرنگار مهر، جواد اوجی وزیر نفت پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران […]

اوجی خبر داد:

افتتاح یک پترو پالایشگاه ۲۱۰ هزار بشکه‌ای در آبادان

افتتاح یک پترو پالایشگاه ۲۱۰ هزار بشکه‌ای در آبادان

وزیر نفت گفت: به عنوان خبر خوب، یک پترو پالایشگاهی ۲۱۰ هزار بشکه‌ای در مجتمع پالایشگاهی آبادان طی چند روز آینده به افتتاح خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، جواد اوجی وزیر نفت پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به عنوان خبر خوب، یک مجتمع پالایشگاهی ۲۱۰ هزار بشکه‌ای در مجتمع پالایشگاهی آبادان طی چند روز آینده به افتتاح خواهد رسید.

وی عنوان کرد: این پالایشگاه که روزانه ۲۱۰ هزار بشکه نفت خام سبک و سنگین را با ارزش یک و یک دهم میلیارد دلار فرآوری می‌کند، به بهره برداری خواهد رسید.

وزیر نفت تصریح کرد: این پالایشگاه در آغاز دولت سیزدهم ۶۴ درصد پیشرفت داشت که در دولت سیزدهم ۳۶ درصد آن تکمیل را به عنوان یکی از پروژه‌های نیمه کاره تکمیل کردیم. این پترو پالایشگاه علاوه بر تولید سوخت، بنزین، گازوئیل تولید محصولات خوراک پتروشیمی‌ها مانند پتروشیمی آبادان و پتروشیمی بندر امام را هم دارد.

ادامه دارد…