کنعانی در نشست خبری: اعتراض خود را برای تحریف نام خلیج فارس رسما به عراق اعلام کردیم سخنگوی دستگاه دیپلماسی گفت: اعتراض خود را در تحریف نام خلیج فارس قبل از انتشار در رسانه‌ها رسما با عراق اعلام کرده‌ایم. به گزارش خبرنگار مهر، ناصر کنعانی سخنگوی دستگاه دیپلماسی ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س) و […]

کنعانی در نشست خبری:

اعتراض خود را برای تحریف نام خلیج فارس رسما به عراق اعلام کردیم

اعتراض خود را برای تحریف نام خلیج فارس رسما به عراق اعلام کردیم

سخنگوی دستگاه دیپلماسی گفت: اعتراض خود را در تحریف نام خلیج فارس قبل از انتشار در رسانه‌ها رسما با عراق اعلام کرده‌ایم.

به گزارش خبرنگار مهر، ناصر کنعانی سخنگوی دستگاه دیپلماسی ضمن تبریک ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن و همچنین میلاد بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره)، در خصوص اقدام موهن نشریه فرانسوی اظهار داشت: در این ارتباط هم اعلام موضع کردیم و هم اقدامات دیپلماتیک را انجام دادیم لذا بلافاصله سفیر فرانسه در تهران را احضار کردیم.

وی ادامه داد: اقدام این نشریه فرانسوی مصداق بارز نفرت پراکنی و توهین به ارزش‌ها و مقدسات دیگر ملت‌ها بویژه مسلمانان و همچنین مصداقی از خشونت بود.
وی افزود: اقدام نشریه فرانسوی همزمان با توهین به جایگاه زنان هم بود و متأسفیم کشوری که مدعی حمایت از حقوق زنان در ایران است با چنین اقدام وقیحانه‌ای به جایگاه زنان اهانت کرده است.
کنعانی با بیان اینکه متأسفانه این نشریه در گذشته نیز سابقه اهانت به رسول اکرم (ص) را دارد، تصریح کرد: دولت فرانسه نه تنها در این باره اعلام برائت نکرده بلکه با بهانه آزادی بیان آن‌را توجیه کرده است.
وی در مورد تحریف نام خلیج فارس توسط مقامات عراقی گفت: بعد از اطلاع این موضوع و حتی قبل از اعلام رسانه اعتراض خود را به دولت عراق اعلام کردیم.

ادامه دارد…


اعتراض خود را برای تحریف نام خلیج فارس رسما به عراق اعلام کردیم