سردار جلالی: اعتبار صفر در سال ۱۴۰۲ برای پدافند غیرعامل به صلاح کشور نیست رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: اعتبار صفر برای پدافند غیرعامل در سال ۱۴۰۲ آن‌هم در شرایط جنگ سایبری به صلاح کشور نیست. به گزارش خبرگزاری مهر، غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در گفت و گویی با بیان اینکه […]

سردار جلالی:

اعتبار صفر در سال ۱۴۰۲ برای پدافند غیرعامل به صلاح کشور نیست

اعتبار صفر در سال ۱۴۰۲ برای پدافند غیرعامل به صلاح کشور نیست

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: اعتبار صفر برای پدافند غیرعامل در سال ۱۴۰۲ آن‌هم در شرایط جنگ سایبری به صلاح کشور نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در گفت و گویی با بیان اینکه ما در سال ۱۴۰۱ قانونی داشتیم که براساس آن مقرر شد یک درصد از اعتبارات تملک دارایی‌ها و سایر درآمدهای دستگاه‌های اجرایی، صرف برطرف کردن آسیب پذیری ها و مقابله با تهدیدات شود (مانند تهدیدات ترکیبی که علیه دستگاه‌های اجرایی)، ادامه داد: برهمین اساس ما توانستیم در سال ۱۴۰۱، رقمی در حدود ۵۲ هزار میلیارد تومان موافقت نامه اجرای برنامه با دستگاه‌های اجرایی تنظیم و مبادله کنیم که هم اکنون در دست اجراست و نتایج بسیار خوبی هم داشته است.

سردار جلالی با اشاره به اینکه در خصوص بودجه سال ۱۴۰۲ در تعاملی که با سازمان برنامه و بودجه کشور و کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی داشتیم چند پیشنهاد در خصوص تامین بودجه برای پروژه‌های اجرایی پدافند غیرعامل در دستگاه‌های اجرایی مطرح کردم افزود: یکی تامین همان یک درصد و دیگر اینکه پیشنهاد شد شرکت‌های مادر تخصصی دولتی مانند نفت، گاز و پتروشیمی بین ۳ تا ۵ درصد از محل اعتباراتشان، صرف ارتقای وضعیت پدافند غیرعامل و رفع آسیب پذیری‌های خودشان بشود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با بیان اینکه این پیشنهاد در کمیسیون امنیت ملی تصویب شد اما در کمیسیون تلفیق حتی وقت مطرح شدن به آن داده نشد، تصریح کرد: بر این اساس عملاً بودجه اجرایی سازمان پدافند غیرعامل کشور در سال ۱۴۰۲ صفر در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه در شرایط جنگ سایبری زیرساختی و افزایش تهدیدات علیه کشور انتظار از مجلس و دولت انقلاب حمایت از پروژه‌های پدافند غیرعامل به معنای مصون‌سازی زیرساختی در برابر تهدیدهای نوین است گفت: بدیهی است که اگر اعتبارات لازم برای پیشبرد برنامه‌های پدافند غیرعامل در نظر گرفته نشود عملاً این سازمان به یک سازمان گفتاردرمان تبدیل می‌شود!

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به مطالبه گری افکار عمومی و رسانه‌ها در خصوص از این سازمان برای افزایش تاب آوری و پایداری زیرساخت‌ها گفت: این مطالبه گری امروز پیش روی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی است تا با اصلاح لایحه بودجه رویه غلطی که در دولت آقای روحانی در حذف بودجه پدافند غیرعامل بنا نهاده شده بود تکرار نگردد.


اعتبار صفر در سال ۱۴۰۲ برای پدافند غیرعامل به صلاح کشور نیست