اسناد مرخصی رفتن و بازگشت به زندان شبنم نعمت‌زاده منتشر شود – هشت صبح

Print Friendly, PDF & Email


به گزارش خبرگزاری مهر، علی خضریان، رئیس هیأت تحقیق و تفحص از شستا، در جمع خبرنگاران، پیرامون واکنش روابط عمومی دادستانی عمومی و انقلاب تهران به موضوع متواری شدن شبنم نعمت‌زاده، گفت: طبعاً در جریان تحقیق و تفحص از شستا، مطالب و گزارش‌های متعددی به دست ما می‌رسد و پس از بررسی و صحت‌سنجی آنها، اعلام موضع می‌کنیم و به نهادهای نظارتی ارجاع می‌دهیم. بنابراین موضوع متواری شدن خانم شبنم نعمت‌زاده نیز بر همین اساس مطرح شده است.

خضریان افزود: بنده صحت این موضوع را ارجاع می‌دهم به جلسه دادگاهی که در همین روزهای اخیر در آبان ماه به منظور بررسی شکوائیه از شبنم نعمت‌زاده تشکیل شده بود؛ وکیل مشارالیه در پاسخ به قاضی محترم که پیگیر حضور ایشان در جلسه بود، صراحتاً اعلام عدم حضور می‌کند و وقتی جناب قاضی مجدد می‌پرسد: یعنی «شبنم نعمت‌زاده متواری هستند؟» وکیل ایشان می‌گوید بله. در این جلسه به این شبهه نیز اشاره می‌شود که چگونه اعاده دادرسی کسی که متواری است و حضور ندارد، پذیرفته شده است!

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: روابط عمومی دادستانی عمومی و انقلاب تهران نیز در توضیحاتی که منتشر کرده است، اصل این موضوع که خانم شبنم نعمت‌زاده در زندان نبوده است را با بیان اینکه مدتی پیش بر اساس زمان مقرر شده قانونی مرخصی رفته بوده و متعاقب آن مدتی غیبت کرده، پذیرفته است. حال انتظار داریم با توجه به اینکه جرم خانم نعمت‌زاده جنبه عمومی داشته و حقوق بخش مهمی از مردم عزیزمان را که سرمایه‌گذاران اصلی تأمین اجتماعی و شستا هستند تضییع کرده است، اسناد مرخصی رفتن و بازگشت به زندان نامبرده و مدت زمانی را که مجموعاً در زندان بوده است، منتشر کنند تا افکار عمومی خودشان قضاوت کنند.

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی در بخشی دیگری از سخنان خود به تخلفات شرکت رسا با مدیریت شبنم نعمت زاده و احمدرضا لشگری‌پور اشاره کرد و گفت: این شرکت با اقدامات مجرمانه خود ضربه بزرگی به سیستم تولید و توزیع دارویی کشور در سال ۱۳۹۷ زده است، به طوری که در مدت حدود ۴ سال فعالیت، طبق اقرار خودشان، حدود ۲۰۰ چک بلامحل به ارزش بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان صادر کرده‌اند که تا به امروز مقادیر زیادی از آن همچنان تأدیه نشده است.

رئیس هیأت تحقیق و تفحص از شستا افزود: شرکت‌های فارابی، لابراتوارهای رازک، پارس دارو، کاسپین تأمین و زهراوی که همگی زیرمجموعه شستا هستند، جزو طلبکاران از شرکت رسا می‌باشند که در طلب این شرکت‌ها در مجموع با خسارات تأخیر تأدیه بالغ بر ۴۰۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود.

خضریان یادآور شد: طبق حکم اصداری شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی خانم نعمت‌زاده و آقای لشگری‌پور به جرم اخلال در نظام توزیع مایحتاج عمومی به منظور انحصار مستند به بند ب ماده یک قانون مجازات اخلال‌گران در نظام اقتصادی کشور مصوب ۱۳۶۹ محکوم به ۲۰ سال حبس و رد مال و شلاق شده‌اند. ولی پس از صدور حکم محکومیت به جای اینکه درصدد جبران خسارات وارده به شرکت‌های زیرمجموعه شستا و ۴۲ میلیون بیمه شده سازمان تأمین اجتماعی باشند، از پرداخت مطالبات شرکت‌های مذکور سرباز می‌زنند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی در بخش دیگری از اظهارات خو، گفت: متأسفانه مجموعه مدیریت تیپیکو و شستا نیز در راستای احقاق حقوق بیمه‌شدگان و دریافت کامل طلب از شرکت خانم شبنم نعمت‌زاده، اقدامات لازم را بجای نیاورده‌اند و با اقدامات قابل تأمل موجب طولانی شدن روند دریافت مطالبات شده‌اند. چرا که به جای دریافت پول نقد در ازای مطالباتشان از خانم شبنم نعمت‌زاده، اقدام به معامله ملک با شخصی به اسم آقای کاظمی معرفی شده از سوی شخصی به اسم خانزادی که از نزدیکان آقای محمدرضا نعمت‌زاده است، می‌کنند که به دلیل ضعف حقوقی یا تبانی، فرآیند انتقال ملک به مشکل بر می‌خورد و تاکنون شرکت‌های یاد شده به مطالبات‌شان نرسیده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: موضوع ما در هیأت تحقیق و تفحص پیگیری این سوال است که چرا شرکت‌های یاد شده، به جای اخذ مطالبات به صورت نقدی از خانم نعمت‌زاده و آقای لشگری‌پور، ملکی با چنین مشکلات فراوان از فردی ناشناس به نام فرامرز کاظمی دریافت کرده‌اند که اکنون با ادعاهای واهی سبب از بین رفتن حقوق شرکت‌ها شده و ارتباط او با خانم شبنم نعمت‌زاده و شرکت پخش دارویی رسا (رسا فارمد) معلوم نیست.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا