اسرائیل به علت شکست‌هایش رجز می‌خواند/در سیاست خارجی منفعل نبودیم

Print Friendly, PDF & Email

فدوی در جمع خبرنگاران:

اسرائیل به علت شکست‌هایش رجز می‌خواند/در سیاست خارجی منفعل نبودیم

اسرائیل به علت شکست‌هایش رجز می‌خواند/در سیاست خارجی منفعل نبودیم

جانشین فرمانده سپاه پاسداران گفت: بیش از دو سوم ارتش اسرائیل در کرانه باختری زمین‌گیر شده‌اند و منشأ همه این شکست‌ها را انقلاب اسلامی می‌دانند، لذا حداقل کاری که می‌توانند کنند رجزخوانی است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار علی فدوی جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ظهر امروز (سه شنبه ۲۷ دی ماه) در حاشیه برگزاری یازدهمین همایش نماد مقاومت در جمع خبرنگاران گفت: گزافه‌گویی ها خبائث عالم و بیشتر از همه آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها برای دیروز و امروز نیست چرا که ۴۴ سال است درباره انقلاب اسلامی گزافه‌گویی‌های خود را ادامه می‌دهند، اما حتی نتوانستند یک پیروزی به دست بیاورند.

وی ادامه داد: اگر آمریکایی‌ها می‌توانستند یک پیروزی در برابر ایران به دست آورند، گوش عالم را با رسانه‌هایشان کر می‌کردند.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران در پاسخ به این سوال که آیا ما سلاحی در مرز اسرائیل داریم که بتوانیم با آن اقداماتی را انجام دهیم؟، بیان کرد: اصلا نیازی به مستقر شدن در مرز اسرائیل را نداریم. ما همه جای دنیای اسلام هستیم و نیازی به حضور فیزیکی در مرزها نداریم. اراده انقلاب اسلامی و توانمندی آن در نزدیک‌ترین جاها به دشمنان مستقر است.

فدوی همچنین در مورد تهدیدات رژیم صهیونیست‌ علیه ایران، عنوان کرد: صهیونیست‌ها در سرزمین فلسطین نمی‌توانند دولتی تشکیل دهند و این شکست بزرگی برای آنها محسوب می‌شود.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: بیش از دو سوم ارتش اسرائیل در کرانه باختری زمین‌گیر شده‌اند. آنها منشأ همه این شکست‌ها را انقلاب اسلامی می‌دانند و حداقل کاری که می‌توانند کنند، رجزخوانی است. آنها در این مدت اشتباه محاسباتی داشتند و آرزوی ما این است باز هم این اشتباه را مرتکب شوند تا دست ما بازتر باشد.

وی درباره روند مذاکرات احیای برجام تصریح کرد: در سیاست خارجی منفعل عمل نکرده‌ایم، فعال هستیم و ابتکار عمل را در دست داریم.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه آیا آمریکایی‌ها به دنبال برجام پلاس هستند؟، گفت:دولت سیزدهم با باورهای بلند و ابتکار عملی که در دست دارد پیش می‌رود و به تکلیف خود عمل می‌کند.

فدوی در پاسخ به این سوال که آیا نیروی قدس توانسته جای خالی حاج قاسم را در منطقه پر کند؟، تاکید کرد: روند انقلاب اسلامی و اسلام بر این است که اگر سردار و مرد پر افتخاری مثل حاج قاسم شهید می‌شود صدها نفر دیگر از دل جوانان رشد می‌یابند؛ لذا هیچکس نباید در این باره نگران باشد.

وی همچنین درباره خرید هواپیمای سوخو ۳۵ از روسیه، گفت: خرید و فروش میان کشورها امری بدیهی است بنابراین ما هنوز هم باید بعضی نیازمندی‌ها را خریداری کنیم. هواپیمای سوخو ۳۵ در راس توانمندی های هواپیماهای دنیا قرار دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا