کنعانی در پاسخ به مهر: «اسدالله اسدی» باید بدون هیچ شرط و شروطی آزاد شود سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه بازداشت اسدالله اسدی برخلاف مقررات بوده است، گفت: اسدی باید بدون هیچ شرط و شروطی آزاد شود. به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، ناصر کنعانی امروز (دوشنبه) در نشست خبری در پاسخ به سوالی در […]

کنعانی در پاسخ به مهر:

«اسدالله اسدی» باید بدون هیچ شرط و شروطی آزاد شود

«اسدالله اسدی» باید بدون هیچ شرط و شروطی آزاد شود

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه بازداشت اسدالله اسدی برخلاف مقررات بوده است، گفت: اسدی باید بدون هیچ شرط و شروطی آزاد شود.

به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، ناصر کنعانی امروز (دوشنبه) در نشست خبری در پاسخ به سوالی در خصوص واکنش وزارت امور خارجه در خصوص مداخلات برخی کشورهای غربی در جریان اغتشاشات ایران، گفت: رفتار کشورها در خصوص تحولات داخلی ایران مورد رصد، پایش و عکس‌العمل دستگاه دیپلماسی کشورمان بوده است. در ارتباط با مداخلاتی که منجر به خسارت در ایران شده یا در ارتباط با عملکرد اتباع کشورهایی که در ایران مرتکب جرایم شده‌اند یا در ارتباط با اغتشاشات ایفای نقش کرده و بازداشت شده‌اند هم مشخصاً در ارتباط با این شهروندان اقدام قضائی صورت گرفته است.

وی افزود: نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران و سفرای ما موارد و شواهد را منتقل کردند. همچنین مواردی که نیاز به صدور یادداشت داشت، به سفارتخانه‌های کشورهای مقیم که این اقدامات ساختارشکنانه را داشتند، انجام شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تصریح کرد: سفرای برخی کشورها احضار و شواهد و اسناد لازم به آن‌ها ارائه شد و در این ارتباط هم اعتراض و هم درخواست پیگیری شده است و درخواست شد پاسخ مراکز خود را بگیرند.

کنعانی گفت: بخش دیگری از اقدامات هم در چارچوب ارتباطات و تماس‌ها و همکاری‌های دستگاه‌های امنیتی بین نهادهای ذیربط ایران با همتایان در سایر کشورها انجام شده است.

وی افزود: ایران در چارچوب دیپلماسی و وظایف دستگاه‌های امنیتی در این ارتباط اقدامات لازم را انجام داده است و به پیگیری‌های لازم ادامه خواهد داد و در چارچوب سازوکارهای بین‌المللی اقدامات لازم در زمان مقتضی انجام خواهد شد و به وظایف دیپلماتیک خود عمل خواهیم کرد.

کنعانی در پاسخ به سوال پایگاه خبری هشت صبح در خصوص قانون انتقال محکومین بین ایران و بلژیک و ارتباط آن با آزادی اسدالله اسدی دیپلمات اسیر ایرانی در بلژیک، گفت: آزادی دیپلمات ایرانی از موضوعات و مطالبات جدی و صریح ما بوده است و معتقد بوده و هستیم که اساساً بازداشت و دستگیری و محاکمه زندانی کردن وی برخلاف مقررات بوده است و بر اساس بهانه‌های واهی در چارچوب طراحی ساخته شده از طرف یک جریان تروریستی بوده است.

وی افزود: بازداشت اسدی غیرقانونی و برخلاف مقررات کنوانسیون وین است و معتقدیم در آن چارچوب باید اساساً آزادی دیپلمات ایرانی صورت بگیرد و این آزادی مرتبط با هیچ شرط و شروط دیگری نباشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تصریح کرد: امیدواریم در چارچوب پیگیری‌های صورت‌گرفته شاهد آزادی هر چه سریع‌تر این دیپلمات ایرانی باشیم.

در حال تکمیل


«اسدالله اسدی» باید بدون هیچ شرط و شروطی آزاد شود