وزیر صمت از استقبال مسئولان روسی از خودرو و قطعات ایرانی خبر داد و گفت: از چند ماه پیش مذاکراتی برای صادرات خودرو و قطعه به روسیه آغاز شده است و باید روال کار طی شود. سید رضا فاطمی امین امروز در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه اتوموبیلیتی روسیه، در یک گفت و گوی تلویزیونی، اظهار […]

وزیر صمت از استقبال مسئولان روسی از خودرو و قطعات ایرانی خبر داد و گفت: از چند ماه پیش مذاکراتی برای صادرات خودرو و قطعه به روسیه آغاز شده است و باید روال کار طی شود.

سید رضا فاطمی امین امروز در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه اتوموبیلیتی روسیه، در یک گفت و گوی تلویزیونی، اظهار کرد: نمایشگاه فعلی بیست و ششمین نمایشگاه اتوموبیلیتی روسیه است و ایران برای اولین بار در این نمایشگاه شرکت کرده است. ۵۰ شرکت ایرانی حضور دارند که ۹ درصد از کل شرکت‌های حاضر در نمایشگاه را شامل می‌شود.

وزیر صمت افزود: مسئولان وزارت صنعت روسیه که از نمایشگاه بازدید کردند، از کالاهای ایرانی استقبال و اعلام کردند که قطعات تولیدی ایرانی به درد صنعت این کشور می‌خورد.

وی ادامه داد: این نمایشگاه ۴ روزه است و امروز و فردا دو جلسه بین شرکت‌های ایرانی و روسی برگزار می‌شود. امیدواریم این نمایشگاه به شناخت صنعت خودروسازی و قطعه سازی ایران کمک کند و منجر به رشد تعاملات و تبادل در این حوزه بین دو کشور شود.

فاطمی امین در مورد صادرات خودرو و قطعه به روسیه، اضافه کرد: از چند ماه پیش مذاکراتی برای صادرات خودرو و قطعه به روسیه آغاز شده است و باید روال کار طی شود.

وزیر صمت افزود: نکته مهم اینجاست که در دهه‌های گذشته صنعت خودروی ایران به تدریج به حد نصاب‌هایی رسیده است. خوشبختانه به لحاظ فناوری و تکنولوژی محصولات تولیدی ایران در نقطه بالایی قرار دارد که اگر اقتصاد کلان و اوضاع مدیریتی را اصلاح کنیم، صنعت خودروی ایران در داخل و خارج می‌تواند افتخارآفرین باشد.

وی گفت: طرف‌های روسی تمایل به همکاری دارند و در روز آخر نمایشگاه تفاهم نامه‌هایی امضا خواهد شد.


استقبال روس ها از خودرو و قطعات ایرانی
  • منبع خبر : پایگاه خبری هشت صبح