رئیس مجلس تاکید کرد؛ استفاده از ظرفیت بخش خصوصی درکشور/ افزایش تصدی گری استان ها شیراز _ رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ظرفیت بخش خصوصی در کشور مورد استفاده قرار نمی گیرد به خصوص اینکه در پروژه های بزرگ عمرانی از حضور آنها استفاده نمی شود. به گزارش خبرگزاری مهر، محمد باقر قالیباف شامگاه پنجشنبه […]

رئیس مجلس تاکید کرد؛

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی درکشور/ افزایش تصدی گری استان ها

استفاده از ظرفیت بخش خصوصی درکشور/ افزایش تصدی گری استان ها

شیراز _ رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: ظرفیت بخش خصوصی در کشور مورد استفاده قرار نمی گیرد به خصوص اینکه در پروژه های بزرگ عمرانی از حضور آنها استفاده نمی شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد باقر قالیباف شامگاه پنجشنبه در دیدار استاندار و جمعی از مدیران استان فارس، با تأکید بر اینکه در برنامه هفتم توسعه باید در دو سطح ملی و استانی برنامه ریزی کنیم، افزود: در سطح ملی فقط باید موضوعات ملی پیگیری شود و موضوعات محلی را با همه اختیارات در برنامه هفتم به استان ها واگذار کنیم، البته در این تصمیم بیش از ۲۵ سال تاخیر داریم.

وی در بخش دیگری از جلسه خطاب به استاندار فارس تصریح کرد: به خاطر دارید که سال گذشته اعلام کردید که اعتبار تبصره ۱۸ (بودجه ایجاد اشتغال) گره از مشکلات استان باز کرد، اما امسال بنا به مسائلی، اعتبار تبصره ۱۸ قانون بودجه به چرخه ای رفت که با وجود گذشت ۹ ماه از سال هنوز یک ریال از آن پرداخت نشده و عملکرد آن صفر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در برنامه هفتم توسعه باید بحث مربوط به موضوعات استانی و امور تصدی گری در استان‌ها به شورای برنامه ریزی استان ها واگذار شود، تاکید کرد: در سطح ملی فقط باید برای مسائل ملی و کلان کشور تصمیم گیری و گره‌گشایی شود.

قالیباف با اشاره به استفاده نکردن از ظرفیت بخش خصوصی در پروژه‌های بزرگ کشور، به یک نمونه در استان فارس اشاره کرد و گفت: به عنوان مثال چرا باید اتوبان اصفهان – شیراز را با درآمدهای عمومی کشور بسازیم و از ظرفیت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی استفاده نکنیم؟ اگر همین اتوبان اصفهان – شیراز توسط بخش خصوصی اجرا می شد، در بدترین شرایط طی ۱۵ سال بخش خصوصی سود خود را برداشت می‌کرد و یک اتوبان برای تسهیل آمد و شد در اختیار مردم قرار می‌گرفت.

وی افزود: در حال حاضر ظرفیت های بخش خصوصی در کشور خفه شده و آنها معترض هستند و می گویند به پیمانکاران دست دوم تبدیل شده اند در حالی که یکی از افتخارات ما، توان کشور در ارائه خدمات فنی است و می توانیم با استفاده از آن نه تنها نیازهای داخل کشور را برطرف کنیم بلکه حتی کشورهای منطقه را تحت تاثیر قرار دهیم.

محمدهادی ایمانیه استاندار فارس در این نشست با اشاره به اینکه مردم استان فارس انتظار دارند عقب ماندگی های این استان در قانون بودجه تاحدودی جبران شود، به بیان برخی مشکلات این استان در حوزه های مختلف پرداخت.