ورزشی

اسامی ۱۸ مسافر پایانی کشتی آزاد المپیک پاریس/ سهمیه آمریکا کامل شد

به گزارش هشت صبح و به نقل از ایسنا؛

چهره ۱۸ کشتی‌گیر آزادکار که در آخرین رویداد کسب سهمیه المپیک پاریس موفق به کسب سهمیه شدند، مشخص شد.

به گزارش ایسنا، در پایان رقابت‌های جهانی کشتی آزاد، گزینشی المپیک در استانبول ترکیه به عنوان آخرین رویداد کسب سهمیه المپیک پاریس، چهره ۱۸ آزادکار که موفق به کسب سهمیه المپیک پاریس شدند، مشخص شد.

در مهمترین دیدارهای برگزار شده میان نفرات سوم، در وزن ۹۷ کیلوگرم، ماگومد ابراگیموف کشتی‌گیر ۳۸ ساله و روسی‌الاصل ازبکستان و دارنده مدال برنز المپیک ۲۰۱۶، پس از شکست ۲ بر یک مقابل حریف خود از چین و ناکامی در رسیدن به کسب سهمیه المپیک،‌ با درآوردن کفش‌های کشتی خود و بوسیدن تشک، از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.
در وزن ۶۵ کیلورم، زین ردرفورد آمریکایی که به رده‌بندی رفته بود، با شکست حریف بلاروس خود موفق به کسب ششمین سهمیه المپیک برای آمریکا شد تا آمریکا  ۶ سهمیه المپیک خود را کامل کند. اسپسنرلی در وزن ۵۷ کیلوگرم دیگر نماینده آمریکا در این رقابت‌ها بود که پیش از این صاحب سهمیه المپیک شده بود.
اما در وزن ۷۴ کیلوگرم، چرمین والیف از آلبانی مقابل سونر دمیرتاش دارنده مدال‌های برنز جهان و المپیک از ترکیه به برتری ۴ بر ۲ رسید و صاحب سهمیه المپیک شد تا دمیرتاش پس از فرانک چامیزو دارنده مدال‌های طلای جهان و برنز المپیک، دیگر ناکام بزرگ این وزن در راهیابی به المپیک باشد.

علیرضا سرلک تنها نماینده ایران در این رقابت‌ها بود که از رسیدن به سهمیه وزن ۵۷ کیلوگرم بازماند تا تیم ملی کشتی آزاد ایران با ترکیب ۵ نفره راهی المپیک پاریس شود.
اسامی ۱۸ کشتی‌گیر آزادکار که در پایان مسابقات جهانی گزینشی المپیک در استانبول ترکیه، موفق به کسب سهمیه المپیک شدند، به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: اسپسنرلی(آمریکا) – امان(هند) – وانهائو زو(چین)

۶۵ کیلوگرم: اسلام دودایف(آلبانی) – تولگا اوچیر(مغولستان)- زین ردرفورد(آمریکا)

۷۴ کیوگرم: ویکتور راسادین(تاجیکستان) – تایمراز سالکازانوف(اسلواکی)- چرمن والیف(آلبانی)

۸۶ کیلوگرم: دارن کوروگلیف(یونان) – ماگومد رمضان‌اف(بلغارستان)- ولادیمری گامکرلیدزه(گرجستان)

۹۷ کیلوگرم: اریک تیل(آلمان) – زبیگنی بارانوفسکی(لهستان) – آئوسایمان هابیلا(چین)

۱۲۵ کیلوگرم: آیال لازارف(قرقیزستان) – ژیوی‌دنگ (چین)- دانیل لیگتی(مجارستان).
انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا