از سوی وزارت میراث فرهنگی صورت گرفت؛ اختصاص ۵ میلیارد ریال اعتبار برای برگزاری جشنواره معرفی آثار شوش شوش- نماینده مردم شوش در مجلس گفت: وزارت میراث فرهنگی و گردشگری برای معرفی آثار جهانی این شهرستان، پنج میلیارد ریال اختصاص داد. محمد کعب عمیر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: شهر باستانی شوش با […]

از سوی وزارت میراث فرهنگی صورت گرفت؛

اختصاص ۵ میلیارد ریال اعتبار برای برگزاری جشنواره معرفی آثار شوش

اختصاص ۵ میلیارد ریال اعتبار برای برگزاری جشنواره معرفی آثار شوش

شوش- نماینده مردم شوش در مجلس گفت: وزارت میراث فرهنگی و گردشگری برای معرفی آثار جهانی این شهرستان، پنج میلیارد ریال اختصاص داد.

محمد کعب عمیر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: شهر باستانی شوش با داشتن ۲ اثر ثبت جهانی و آثار تاریخی، مذهبی و فرهنگی متعدد در همه ایام سال مقصد بسیاری از مسافران داخلی و خارجی و همچنین گردشگران است.

نماینده مردم شوش در مجلس، این شهرستان را به لحاظ موقعیت خاص جغرافیایی و آثار ارزشمند و منحصر به فرد تاریخی و مذهبی از جایگاه ویژه‌ای در زمینه گردشگری دانست.

وی افزود: چغازنبیل (زیگورات)، قلعه شوش، موزه شوش و هفت تپه، حرم حضرت دانیال نبی (ع)، مقبره دعبل خزاعی، کاخ آپادانا، شهر شاهی، کاخ شاوور، ایوان کرخه شوش، زیستگاه گوزن زرد ایرانی (پارک ملی کرخه)، یادمان شهدای فتح‌المبین، یادمان شهدا فکه، رودخانه شاوور، رودخانه کرخه از اماکن گردشگری و دیدنی شهرستان شوش هستند.

نماینده مردم شوش در مجلس تصریح کرد: ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان شوش در همه حوزه‌های مختلف به خوبی برای مردم کشور و دیگر کشورها به خوبی معرفی نشده است.

کعب عمیر خواستار توجه ویژه به حوزه میراث فرهنگی و گردشگری شوش شد و افزود: پس از پیگیری‌ها از سوی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری کشور اعتباری برای برگزاری جشنواره‌ای به منظور معرفی هرچه بهتر شهر شوش تخصیص داده شد.

وی، اعتبار اختصاص یافته را ۵ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: از اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری خوزستان انتظار می‌رود با همکاری میراث فرهنگی شهرستان شوش تا پایان سال جاری نسبت به برگزاری جشنواره‌ای در شأن شهر باستانی شوش اقدام کند.


اختصاص ۵ میلیارد ریال اعتبار برای برگزاری جشنواره معرفی آثار شوش