احتمال برخورد و حذف ۲ غول فوتسال آسیا در مرحله یک چهارم جام ملت‌ها

Print Friendly, PDF & Email

 به گزارش خبرنگار ورزشی هشت صبح قرعه‌کشی جام ملت‌های فوتسال امروز در مالزی، مقر کنفدراسیون آسیا برگزار شد و ۱۶ تیم حاضر در مرحله نهایی در ۴ گروه ۴ تیمی حریفان خود را شناختند.

تیم ملی فوتسال کشورمان، نایب قهرمان دور گذشته در گروه D با تیم‌های کویت، بحرین و افغانستان هم‌گروه شد و تیم ملی ژاپن قهرمان، مدافع عنوان قهرمانی در گروه C با تیم‌های تاجیکستان، کره جنوبی و قرقیزستان هم گروه است.

در ابتدا نگاهی به رقبای تیم‌ ملی کشورمان می‌اندازیم؛ کویت امسال با سید محمد ناظم الشریعه سرمربی سابق تیم ملی ایران که از ابتدای حضورش این تیم را متحول کرده، برای صعود پای در عرصه این رقابت‌های جام ملت‌ها گذاشته است.

از طرفی تیم ملی افغانستان به نام تیم دوم ایران با مجید مرتضایی، مربی ایرانی در آسیا شناخته شده است. تیم مرتضایی توانست نتایج خوبی را  مرحله مقدماتی بدست آورد و حتی به نام شگفتی ساز این مرحله شناخته شد. افغانستان برای اولین بار به مرحله نهایی جام ملت‌ها صعود کرده است.

تیم ملی بحرین نیز از طرفی آن‌چنان حریف پرخطری برای تیم ملی کشورمان نیست و همواره فوتسال ایران توانسته نتایج خوبی مقابل آنها بگیرد.

و اما تیم ملی ژاپن صدرنشین گروه C است و تیم‌های ملی تاجیکستان، کره جنوبی و قرقیزستان نباید حریفان چندان سختی برای این تیم باشد.

 چهار تیم اول این رقابت‌ها به جام جهانی ۲۰۲۴ صعود می‌کنند و تیم‌های ملی کشورمان و ژاپن  شاید بگوییم در  این بازی‌ها مشکل خاصی ندارند اما برای صعود به جام جهانی باید احتمالات را در نظر بگیرند.

 موضوعی که باید به آن توجه شود این است که تیم‌های ملی ایران و ژاپن در صورت عدم صعود به عنوان صدرنشین در مرحله یک چهارم نهایی با هم دیدار خواهند کرد و این بدین معناست که یکی از ۲ قدرت آسیا، جام جهانی ۲۰۲۴ را  از دست خواهند داد.

این مسابقات از تاریخ ۱۷ تا ۲۸ آوریل ۲۰۲۴ ( ۲۹ فروردین تا ۹ اردیبهشت) در تایلند برگزار می‌شود و ۴ تیم برتر به جام جهانی فوتسال در ازبکستان که در تاریخ ۱۴ سپتامبر تا ۶ اکتبر ( ۲۴ شهریور تا ۱۵ مهر) برگزار می‌شود، صعود خواهند کرد.

پایان پیاماین مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا