شهری

اجرای برنامه متنوع تفریحی و آموزشی ویژه کودکان کار – هشت صبح

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرگزاری مهر، امیر شهرابی شهردار منطقه ۱۴ تهران با تاکید بر اهمیت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و کودکان کار و خیابان که در معرض آسیب‌های اجتماعی هستند، بر برنامه‌ریزی در حوزه خدمات و مشارکت‌های اجتماعی منطقه در راستای پیشگیری از آسیب‌ها و توانمند سازی و مهارت افزایی کودکان کار تاکید کرد.

شهرابی افزود: بر این اساس فعالیت‌های متعددی را با رویکرد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی ویژه کودکان کار و اقشار آسیب پذیر در منطقه شامل برپایی اردوهای تفریحی، مسابقات ورزشی و هنری و فعالیت‌های آموزش محور با هدف ایجاد نشاط، شادی و اوقات فراغت این افراد اجرایی شده است.

وی همچنین از اجرای طرح پویش نذری و پایش سلامت با ارائه خدمات معیشتی و خدمات مشاوره مددکاری و روانشناسی فردی توسط مددکاران به عنوان دیگر اقدامات مرکز خدمات و مشارکت‌های اجتماعی منطقه با مشارکت گروه‌های جهادی، داوطلب و خیرین نام برد.

شهرابی در ادامه به فعالیت مرکز پویا شهر «خانه هنر سبا» ویژه مهارت افزایی کودکان کار در منطقه ۱۴ اشاره کرد و گفت: با اجرای برنامه‌های هنری و آموزشی در این مرکز تخصصی و زیر نظر کارشناسان مجرب علاوه بر پر کردن اوقات فراغت این گروه از جامعه نسبت به استعدادیابی و افزایش مهارت‌های فردی و اجتماعی، شغلی و تحصیلی کودکان کار اقدامات لازم انجام می‌شود.

شهردار منطقه ۱۴ تهران در پایان همچنین از اجرای طرح ویژه ساماندهی کودکان کار همچنین طرح جمع‌آوری و ساماندهی معتادان متجاهر و افراد بی خانمان در راستای حمایت از اقشار کم برخوردار و نیازمند تحت پوشش منطقه و کاهش آسیب‌های اجتماعی با همکاری نیروی انتظامی، اکیپ گشت سازمان خدمات و مشارکت‌های اجتماعی و شهرداران نواحی به طور شبانه روزی و مستمر در نقاط شناسایی شده خبر داد.

اجرای برنامه متنوع تفریحی و آموزشی ویژه کودکان کار

اجرای برنامه متنوع تفریحی و آموزشی ویژه کودکان کار

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا