رئیس‌جمهور: آیت‌الله مصباح با اندیشه‌های انحرافی و فتنه‌گران مقابله می‌کرد رئیس جمهور گفت: آیت الله مصباح یزدی با اندیشه‌های انحرافی و با فتنه‌گرانی که می‌خواستند منطقه را به آشوب بکشند، مقابله می‌کرد و در کنار شهید قاسم سلیمانی از الگوهای این مقابله بود. به گزارش هشت صبح، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در دومین کنگره بین […]

رئیس‌جمهور:

آیت‌الله مصباح با اندیشه‌های انحرافی و فتنه‌گران مقابله می‌کرد

آیت‌الله مصباح با اندیشه‌های انحرافی و فتنه‌گران مقابله می‌کرد

رئیس جمهور گفت: آیت الله مصباح یزدی با اندیشه‌های انحرافی و با فتنه‌گرانی که می‌خواستند منطقه را به آشوب بکشند، مقابله می‌کرد و در کنار شهید قاسم سلیمانی از الگوهای این مقابله بود.

به گزارش هشت صبح، حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی در دومین کنگره بین المللی بزرگداشت آیت الله محمدتقی مصباح یزدی با بیان اینکه جامعه امروز ما می‌تواند با شناخت شخیصت آیت الله مصباح به علم و عمل برسد و با نگاهی به سلوک وی الگوی خوبی پیش روی خود داشته باشد، اظهار داشت: حقیقت این است ما علامه مصباح را هم در حوزه عقاید حقه صاحب نظر می‌دانیم.

وی با تاکید بر اینکه آیت‌الله مصباح هم در حوزه اخلاق یکی از استادان برجسته و اثرگذار بود و هم در حوزه عمل و احکام یک فقیه برجسته بود، ادامه داد: فقیه کسی است که باورهای الهی و اخلاق کریمه در جان او نشسته باشد، در غیر این صورت دانستن الگوهای علمی کسی را فقیه نمی‌کند.

رئیس جمهور با یادآوری اینکه اگر کسی همه گفتار، کردار و تفکرش جلوه فقه بود، یک فقیه کامل است، افزود: گفتار چنین فردی ما را به یاد خدا می‌اندازد و کردارش هم از جلوه‌های فقه است.

رئیسی با تاکید بر اینکه آیت‌الله مصباح یزدی از مبارزان با حکومت پهلوی بود، یادآور شد: از او بیانیه‌هایی در این زمینه به جا مانده است و با اَنکر منکرات که رژیم پهلوی بود، مبارزه می‌کرد و بعد از انقلاب هم با همه وزن وجودش از جمهوری اسلامی حمایت می‌کرد.

رئیس جمهور با اشاره به یکی از پیش‌خطبه‌های نماز جمعه آیت‌الله مصباح یزدی، گفت: مرحوم آیت الله مصباح یزدی هم انحرافات را خوب می‌شناخت و هم خوب با آن مبارزه می‌کرد و به همین دلیل او را عمار انقلاب نامیدند. او در حوزه جهاد تبیین بسیار عالی بود و در دشمن‌شناسی و دشمن‌ستیزی چهره‌ای برجسته بود. او نیروها را برای ایستادگی مقابل فتنه و توطئه‌گران بسیج می‌کرد و شناخت زمان و اعلام موضع و سمت‌گیری را به درستی انجام می‌داد.

رئیسی ادامه داد: او با اندیشه‌های انحرافی و با فتنه‌گرانی که می‌خواستند منطقه را به آشوب بکشند، مقابله می‌کرد و در کنار سردار شهید قاسم سلیمانی از الگوهای این مقابله و ایستادگی بود.

وی با بیان اینکه آیت‌الله مصباح یزدی شاگردپرور بود، اظهار کرد: برخی از استادان بزرگ حوزه هستند که درس‌های زیادی می‌دهند اما شاگردپرور نیستند، اما آیت‌الله مصباح یزدی هم شاگردپرور بود و هم خانواده و اطرافیانش به وی ارادت دارند و اندیشه و عمل ایشان را به عنوان عمل و اندیشه نیکو پذیرفته و الگو گرفته‌اند، در حالی که برخی در حوزه این همراهی را نداشته‌اند. ایشان را به عنوان عمار انقلاب اسلامی و عمار ولایت می‌شناسند. کسی بود که هم خوب می‌شناخت و هم خوب تبیین می‌کرد.

رئیس‌جمهور اضافه کرد: آیت‌الله مصباح و شهید سلیمانی در جایگاهی هستند که می‌توانند برای ما الگو باشند و نیاز داریم که این الگوها را خوب بشناسیم.

وی از علامه مصباح به عنوان عمار انقلاب و از سردار سلیمانی به عنوان مالک اشتر انقلاب یاد کرد و افزود: زمان و سمت‌شناسی و احساس مسئولیت علامه مصباح در شناخت فتنه‌ها و بسیج کردن نیروها در برابر توطئه گران ممتاز بود.

رئیسی با اشاره به تأکیدات رهبر انقلاب درباره الگوگیری از شخصیت آیت‌الله مصباح یزدی، گفت: حقیقت این است ما علامه مصباح را هم در حوزه عقاید حقه صاحب نظر می‌دانیم و هم در حوزه اخلاق یکی از استادان برجسته و اثرگذار بود. در حوزه عمل و احکام نیز یک فقیه برجسته بود.

گفتنی است، در پایان همایش با حضور رئیس جمهور سند تولید علوم انسانی – اسلامی به قلم مرحوم آیت الله مصباح یزدی رونمایی شد.