کاظمی قمی: آمریکا به دنبال منافع ملت‌ها نیست/ کار ایران ایجاد امنیت است نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان با بیان اینکه آمریکای متکبر به دنبال منافع ملت‌ها نیست، گفت: کار ایران نه مداخله‌گری، بلکه ایجاد امنیت و ثبات است. به گزارش خبرگزاری مهر، حسن کاظمی قمی نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان […]

کاظمی قمی:

آمریکا به دنبال منافع ملت‌ها نیست/ کار ایران ایجاد امنیت است

آمریکا به دنبال منافع ملت‌ها نیست/ کار ایران ایجاد امنیت است

نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان با بیان اینکه آمریکای متکبر به دنبال منافع ملت‌ها نیست، گفت: کار ایران نه مداخله‌گری، بلکه ایجاد امنیت و ثبات است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن کاظمی قمی نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان در گفتگو با برنامه تلویزیونی صف اول، اظهار داشت: دستگاه جاسوسی آمریکا همچنان در افغانستان فعال است. این کشور هنوز بر حریم هوایی افغانستان کنترل دارند.

وی بیان کرد: آمریکایی‌ها به شدت در بازی روانی در این یک سال و چند ماه تلاش کردند جنگ‌های قومی – مذهبی راه بیندازند. این کشور با متحدانش مانند انگلیس و برخی کشورهای عربی تلاش می‌کنند امروز یک فضای بی اعتمادی بین طالبان و جمهوری اسلامی ایران برای درگیری شکل دهند.

نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان تصریح کرد: آمریکای متکبر به دنبال منافع ملت‌ها نیست. این کشور نمی‌گذارد در کشورهایی چون افغانستان دولت قوی شکل گیرد. بی ثباتی و هرج و مرج همان چیزی بود که آمریکا می‌خواست تا ثابت کند نبود ما موجب عدم ثبات در افغانستان می‌شود.

کاظمی قمی ادامه داد: سیاست جمهوری اسلامی ایران بر پایه حمایت از مردم افغانستان و بر مبنای فرمایشات مقام معظم رهبری است و این سیاست تبیین شده است. حمایت یعنی کمک به مردم افغانستان و اگر مردم افغانستان از این سیاست منتفع شوند، ایران هم منتفع می‌شود.

وی متذکر شد: کاری که ایران در این مدت انجام داد، کمک به مهار تروریسم، کاهش مهاجران و ایجاد همگرایی منطقه‌ای در حوزه مبارزه با تروریسم و تشکیل دولت مردمی در افغانستان بود. ایران نخستین حکومتی بود که بر تشکیل دولت مردمی از همه اقوام در افغانستان تاکید کرد تا دولت با ثبات قدرتمندی شکل بگیرد تا بتواند هم به مردم خود کمک کند و هم نقشه‌های آمریکا را نقش بر آب کند.

نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان گفت: جمهوری اسلامی ایران موضوع گفتگوی افغان – افغان را مطرح کرد، چون تنها راه از بین رفتن تروریسم و رسیدن به ثبات از مسیر شکل گیری دولت مردمی می‌داند. کار ایران نه مداخله گری بلکه ایجاد امنیت و ثبات است موضوعی که اقناع جامعه جهانی را به همراه دارد.