آقاتهرانی در صحن مجلس: آمارها نشان دهنده کاهش طلاق و افزایش ازدواج است رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: آمارهای ارائه شده حاکی از کاهش میزان طلاق، کاهش سن ازدواج و افزایش تمایل به ازدواج است که این آمار بسیار خوشحال کننده است. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی در جلسه علنی امروز (سه […]

آقاتهرانی در صحن مجلس:

آمارها نشان دهنده کاهش طلاق و افزایش ازدواج است

آمارها نشان دهنده کاهش طلاق و افزایش ازدواج است

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: آمارهای ارائه شده حاکی از کاهش میزان طلاق، کاهش سن ازدواج و افزایش تمایل به ازدواج است که این آمار بسیار خوشحال کننده است.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مرتضی آقاتهرانی در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۲۲ آذر ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی عملکرد دستگاه‌ها در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: یک سال از تصویب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گذشته و پس از گذشت یک سال توقع نابجایی نیست که خواستار عملیاتی شدن این قانون باشیم.

وی با اشاره به حمایت رئیس جمهور از قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: آمار ارائه شده درباره کاهش میزان طلاق، افزایش تمایل به ازدواج و کاهش سن ازدواج بسیار خوشحال کننده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صحبت‌های خود گفتند که در حوزه‌های انتخابیه آنان اثرات اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را نمی‌بینند که از آنان تقاضا می‌کنم گزارش‌های لازم را از استان‌ها و شهرستان‌های خود بگیرند تا ستاد ملی جمعیت کار را به صورت جدی تر دنبال کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس به وظیفه خود در این زمینه عمل کرده است و الان دولت و وزرا باید وارد عمل شوند و قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را به صورت دقیق اجرایی کنند.

آقاتهرانی با اشاره به اقدامات مجلس در حوزه فضای مجازی گفت: مجلس در این زمینه کار خودش را انجام داده است. حجاب هم یک مساله دینی و اسلامی است و هر فرد مسلمان باید معتقد باشد و حتی اگر فردی مسلمان نباشد، نباید نسبت به عدم اجرای قانون بی اعتنا باشد و موضوع حجاب حتماً باید قانون مند شود که کمیسیون فرهنگی مجلس نشست‌هایی را در این زمینه برگزار کرده است.


آمارها نشان دهنده کاهش طلاق و افزایش ازدواج است