آغاز بررسی بودجه ۱۴۰۳ در صحن مجلس از اول بهمن – هشت صبح

Print Friendly, PDF & Email

«حمیدرضا حاجی‌بابایی» رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به روند بررسی لایحه بودجه سال آینده کشور در این کمیسیون، اظهار کرد: کمیسیون تلفیق، تاکنون جلسات کارشناسی گوناگونی درباره بودجه سال ۱۴۰۳ برگزار کرده است و با همراهی قاطبه نمایندگان مجلس، راهبرد تحولی را در بررسی لایحه بودجه سال آینده دنبال می‌کنیم.

وی افزود: تاکید ما بر آن است که در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۳، هم باید «نگاه ویژه مردمی» و هم «راهبرد تحولی» مدنظر قرار بگیرد. از سوی دیگر باید تلاش کنیم تا بودجه سال آینده را کارآمدتر کنیم و تا جایی که ممکن است کسری‌های بودجه را کاهش دهیم.

تأثیر بودجه بر معیشت مردم افزایش می‌یابد

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ گفت: همچنین به دنبال آن هستیم تا تأثیرگذاری بودجه بر زندگی مردم و معیشت آنان را افزایش دهیم، قدرت پول ملی افزایش پیدا کند و به گونه‌ای بودجه را بررسی و تصویب کنیم تا بر اساس این بودجه، اقتدار ملی در سطح بین‌المللی شکل بگیرد. بر این اساس، درباره مقوله‌های مهم بودجه مانند نفت، مالیات و درآمدهای پایدار و قدرتمند به خوبی فکر کرده و در حال جمع‌بندی خوبی با دولت هستیم.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مورد هزینه‌ها ضمن اینکه باید رعایت ضوابط و قوانین را در نظر داشته باشیم، نگاه معیشتی و رفاهی به مردم باید مورد توجه باشد؛ همچنین در بررسی بودجه سال آینده نگاه حمایتی به اقشار گوناگون جامعه و نگاه مثبت به جوانان، ازدواج، مسکن جوانان به ویژه مسکن افراد سه دهک پایین جامعه و خانواده‌های ایثارگران، شهدا و جانبازان مورد توجه است.

حاجی‌بابایی افزود: در جریان بررسی لایحه بودجه سال آینده، درباره اشتغال هم گام بلندی برمی‌داریم تا ناکارآمدی‌های سال‌های گذشته در مورد تبصره ۱۸ و اشتغال‌زایی جبران شود و می‌خواهیم با دولت هماهنگی‌هایی انجام دهیم که این تبصره کارآمدتر شود.

بودجه ۱۴۰۳ کارآمدتر از بودجه‌های قبل است

وی با اشاره به اینکه به اعتقاد من بودجه سال ۱۴۰۳ نسبت به بودجه سال‌های گذشته منضبط‌تر و کارآمدتر خواهد بود، اظهار کرد: سعی می‌کنیم تا جایی که امکان دارد، کسری بودجه را کاهش دهیم و بهترین بودجه را تحویل دولت بدهیم.

رئیس کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ درباره زمان بررسی بخش اول لایحه بودجه سال آینده در صحن مجلس، گفت: کمیسیون تلفیق لایحه بودجه در موعد قانونی و مقرر، بررسی‌های خود درباره لایحه بودجه سال آینده را به اتمام می‌رساند و گزارش خود را تحویل هیأت‌رییسه مجلس می‌دهد.

حاجی‌بابایی ادامه داد: کمیسیون تلفیق، ۱۰ روز یعنی تا چهارشنبه (۲۷ دی‌ماه) فرصت دارد تا لایحه بودجه را مورد بررسی قرار دهد؛ چهارشنبه هفته آینده گزارش خود را تحویل هیأت‌رییسه مجلس می‌دهیم تا در دستور کار صحن مجلس در روز یکشنبه (اول بهمن‌ماه) قرار بگیرد و از ابتدای بهمن، بررسی بودجه در مجلس آغاز شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا