هشت صبح: رسانه‌های ژاپن از مرگ شینزو آبه، نخست‌وزیر سابق این کشور در سن ۶۷ سالگی در اثر جراحات ناشی از اصابت گلوله‌ خبر دادند.  شینزو آبه، نخست‌وزیر سابق ژاپن که ساعاتی قبل‌تر در یکی از شهرهای این کشور هدف سوءقصد قرار گرفته بود در بیمارستان جانش را در سن ۶۷ سالگی از دست داد. […]

هشت صبح: رسانه‌های ژاپن از مرگ شینزو آبه، نخست‌وزیر سابق این کشور در سن ۶۷ سالگی در اثر جراحات ناشی از اصابت گلوله‌ خبر دادند.

 شینزو آبه، نخست‌وزیر سابق ژاپن که ساعاتی قبل‌تر در یکی از شهرهای این کشور هدف سوءقصد قرار گرفته بود در بیمارستان جانش را در سن ۶۷ سالگی از دست داد.

نخست وزیر سابق ژاپن که در یک تجمع انتخاباتی در شهر نارا در غرب ژاپن سخنرانی می‌کرد، هدف تیراندازی قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد.

بر اساس گزارش رسانه‌ها، نیروهای امنیتی عامل تیراندازی را دستگیر کرده‌اند.رسانه‌های ژاپنی گزارش داده‌اند که عامل سوءقصد به شینزو آبه، یک مأمور سابق نیروهای دفاعی دریایی این کشور بوده است.

پلیس ژاپن به منزل فرد مظنون به انجام این ترور یورش برده است. ژاپن دو سال پیش اعلام کرد به دلیل ابتلا به بیماری از سمتش کناره‌گیری می‌کند. او بیشترین دوران حضور در قدرت در ژاپن را دارد.

آبه زمانی که در سال ۲۰۰۶ برای نخستین بار قدرت را در ژاپن به دست گرفت ۵۲ سال سن داشت. او، جوان‌ترین نخست‌وزیری بود که در دوران پس از جنگ قدرت را در اختیار گرفت.