استان ها

۲۵۰۰ برنامه همزمان با عید غدیر در آذربایجان غربی برگزار می شود – هشت صبح

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

حجت الاسلام میثم فیاضی در گفت و گو با خبرنگار مهر در خصوص برنامه‌های بزرگداشت عید غدیر اظهار کرد: امسال به مناسبت عید غدیر خم، دو هزار و ۵۰۰ برنامه در قالب ۷۰ هزار عنوان در سطح استان آذربایجان‌غربی اجرا می‌شود.

وی برپایی سفره علوی و اطعام یک میلیون نفری در سطح استان، تأمین جهیزیه نوعروسان و محرومیت‌زدایی، مراسم پیاده‌روی غدیر در روز غدیر و اکرام سادات در روز غدیر را از مهمترین برنامه‌های عید غدیر برشمرد.

سفره اطعام علوی در آذربایجان‌غربی برپا می‌شود

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدای آذربایجان‌غربی از برپایی سفره اطعام علوی به‌مناسبت گرامیداشت عید غدیر در این استان خبر داد و افزود: در قالب این طرح یک میلیون نفر اطعام غدیری اجرا می‌شود.

حجت الاسلام فیاضی اظهار کرد: بی‌تردید عید غدیر، عید وحدت و اتحاد امت اسلامی و نه اختلاف و تفرقه است و از سوی نبی مکرم اسلام (ص) نیز تأکید شده است که این مناسبت باید جزو اعیاد بزرگ به حساب آمده و آن را عزیز شمرد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدای آذربایجان‌غربی گفت: برای آشنایی کودکان با ولایت و امامت ویژه‌برنامه‌هایی هم برای آنها تدارک دیده شده و مسابقات مختلفی از معارف نهج‌البلاغه نیز در استان برگزار می‌شود.

حجت الاسلام فیاضی گفت: علاوه بر آن امسال همانند سالیان گذشته نیز در تمامی شهرستان‌های اهل سنت استان جشن عید غدیر برگزار شده و در برخی شهرستان‌ها، حتی مردم اهل سنت پیشنهاددهنده برگزاری جشن به این مناسبت هستند.

حضرت علی (ع) به ما آموختند در برابر ظالمان باید ایستاد

وی با بیان اینکه یکی از مباحث مهمی که از غدیر باید آموخت بحث بصیرت است، ادامه داد: امام علی (ع) فرمودند جامعه‌ای که بصیر و عاقل باشد از بین نمی‌رود و پابرجا باقی می‌ماند؛ حضرت امیرمؤمنان (ع) به ما آموختند که باید در مقابل ظالمان زمانه ایستاد.

حجت الاسلام فیاضی در ادامه با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری در هشتم تیرماه افزود: انتخابات تبلور حضور مردم است و اگر جامعه خواهان عزت، استقلال، حریت و آزادی باشد باید در انتخابات شرکت کرده و نسبت به سرنوشت جامعه بی‌توجه نباشد.

وی گفت: بی‌تردید با حضور گسترده در انتخابات، باید برای سرنوشت جامعه تصمیم‌گیری کرد چون جامعه‌ای که برای خود تصمیم نگیرد دیگران برایشان تصمیم‌گیری کرده و این جامعه زیر بار ذلت می‌روند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه شهدای آذربایجان‌غربی بیان کرد: در نهادهای بین‌المللی بر اساس دموکراسی به کشورها نمره می‌دهند و در این راستا در جمهوری اسلامی همه ساله به‌صورت میانگین یک انتخابات برگزار شده و چشم دوست و دشمن نیز به انتخابات دوخته شده است.

وی با بیان اینکه باید شخصی را در انتخابات ریاست جمهوری انتخاب کرد که مخلص و مردمی باشد، گفت: شهید رئیسی فردی مقتدر و مخلص بود که توانست کارهای بزرگی در سایه ولایت‌پذیری در حوزه تبادلات اقتصادی و سیاسی انجام دهد و رئیس‌جمهور آینده نیز باید راه شهدای خدمت را ادامه دهد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا