به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، امیرعبداللهیان در این تماس تلفنی که شامگاه یکشنبه ۱۷ مهرماه صورت گرفت ضمن ابراز همدردی و تسلیت به بازماندگان جانباختگان و آرزوی شفای عاجل برای مجروحین زلزله اعلام داشت عصر امروز تیم‌های نجات، امداد و کمک‌های ضروری جمهوری اسلامی ایران وارد افغانستان شده و به مناطق زلزله زده رفته‌اند. سرپرست وزارت […]


به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، امیرعبداللهیان در این تماس تلفنی که شامگاه یکشنبه ۱۷ مهرماه صورت گرفت ضمن ابراز همدردی و تسلیت به بازماندگان جانباختگان و آرزوی شفای عاجل برای مجروحین زلزله اعلام داشت عصر امروز تیم‌های نجات، امداد و کمک‌های ضروری جمهوری اسلامی ایران وارد افغانستان شده و به مناطق زلزله زده رفته‌اند.

سرپرست وزارت خارجه افغانستان ضمن تشکر از وزیرخارجه کشورمان از همدردی و همراهی مردم ایران با مردم افغانستان و ارسال تیم‌های امدادی و کمک‌های جمهوری اسلامی ایران تشکر کرد.

در ادامه رؤسای دستگاه دیپلماسی ایران و افغانستان با توجه به تحولات روز گذشته در غزه و مقاومت مردم فلسطین در مقابل اشغال سرزمین خود و هتک حرمت مسجد الاقصی توسط صهیونیست‌ها رایزنی نمودند. وزیر امور خارجه کشورمان بر ضرورت اتحاد کشورهای اسلامی در دفاع از مردم مظلوم فلسطین و مسجد الاقصی تاکید نمود. سرپرست وزارت خارجه افغانستان نیز ضمن تأیید نظرات امیرعبداللهیان اظهار داشت وزارت خارجه افغانستان تحولات غزه را از نزدیک دنبال کرده و در این ارتباط یک اعلامیه پرمحتوی و محکم در حمایت از مردم فلسطین و محکومیت اشغالگران صهیونیست صادر نموده است.


گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان با سرپرست وزارت خارجه افغانستان – پایگاه خبری هشت صبح