به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان با جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مورد آخرین تحولات فلسطین گفتگو و تبادل نظر کرد. امیرعبداللهیان با اشاره به اقدامات افراطی و غیر انسانی نتانیاهو و رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر علیه مردم فلسطین، واکنش مقاومت را بخشی از پاسخ به این جنایات […]


به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان با جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مورد آخرین تحولات فلسطین گفتگو و تبادل نظر کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به اقدامات افراطی و غیر انسانی نتانیاهو و رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر علیه مردم فلسطین، واکنش مقاومت را بخشی از پاسخ به این جنایات توصیف کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان با انتقاد از بی تفاوتی غرب نسبت به جنایات سیستماتیک رژیم اسرائیل علیه فلسطینیان اظهار داشت: اگر اروپا و غرب به دور از استادارد دوگانه جنایات نتانیاهو را متوقف می‌کردند، شاید اکنون فلسطین شاهد این وضعیت نبود.

امیرعبداللهیان بر ضرورت تلاش جامعه جهانی برای حمایت از حقوق فلسطینیان تاکید کرد.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در این گفتگو دیدگاه‌های خویش را بیان کرد و گفت: ما نسبت به رفتار نتانیاهو انتقاد داشتیم ولی اکنون باید برای تحقق صلح اندیشید.


گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان با جوزف بورل پیرامون تحولات فلسطین – پایگاه خبری هشت صبح