پایگاه خبری هشت صبح _امروز همزمان با سالگرد درگذشت مهسا امینی و در ساعات اخیر برخی رسانه های خارجی و برخی از کاربران ناشناس در فضای مجازی اخباری را منتشر کردند که با واکنش مقامات امنیتی در استان ها همراه بود که در این سطور نگاهی به برخی از این واکنش ها خواهیم انداخت. نخست اینکه معاون سیاسی، […]

چند خبر مهم امنیتی ؛«از خنثی سازی طرح ترور پدر مهسا امینی تا تکذیب تعرض به سنگ قبر  نیکا شاکرمی»

 

پایگاه خبری هشت صبح _امروز همزمان با سالگرد درگذشت مهسا امینی و در ساعات اخیر برخی رسانه های خارجی و برخی از کاربران ناشناس در فضای مجازی اخباری را منتشر کردند که با واکنش مقامات امنیتی در استان ها همراه بود که در این سطور نگاهی به برخی از این واکنش ها خواهیم انداخت.

نخست اینکه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان از خنثی سازی طرح ترور پدر مهسا امینی خبر داده و گفته است چند نفر از اعضای یک گروهک‌ تروریستی که می خواستند در مسیر آرامستان آیچی سقز، امجد امینی پدر مهسا امینی را ترور کنند با هوشیاری نیروهای امنیتی دستگیر و این طرح خنثی شد.

 به نوشته پایگاه خبری هشت صبح مهدی رمضانی شنبه شب در گفت‌وگو با خبرنگاران در سنندج افزود: در این ارتباط چند نفر از تروریست ها دستگیر شده اند.پیش از این نیز سردار امان‌اله گشتاسبی فرمانده سپاه کردستان به رسانه ها گفته بود: در ۲۴ ساعت گذشته پاسداران گمنام امام زمان در سازمان اطلاعات سپاه بیت المقدس کردستان تعدادی از اعضای گروهک‌های تروریستی را در چند شهرستان استان کردستان دستگیر کردند.

همچنین وی اخبار برخی کانال‌های معاند مبنی بر کشته شدن فردی با هویت فردین جعفری را تکذیب کرد.

مهدی رمضانی عصر روز شنبه افزود: وضعیت شهر سقز امروز شنبه تاکنون کاملا ارام بوده است و هیچگونه تجمع یا اعتراضی در این شهر برگزار نشده است. به نوشته پایگاه خبری هشت صبح گفته می‌شود فردی به نام فردین جعفری بعد از ظهر امروز پس از نزدیک شدن به یکی از مقرهای نظامی و بی‌توجهی به هشدارهای چندباره ماموران، پس از ورود به منطقه ممنوعه برابر مقررات از سوی ماموران مورد اصابت گلوله قرار گرفته و زخمی شده است.

«تعرض به سنگ قبر « نیکا شاکرمی» صحت ندارد» خبری بود که معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در خصوص ادعای تعرض یا آسیب به سنگ قبر مرحومه «نیکا شاکرمی» اظهار داشته و گفته است: هیچگونه تعرضی به قبر مرحومه صورت نگرفته و شرایط در منطقه کاملا عادی است.

«احسان یاوری» افزود: برخی کانال های مجازی و صفحات اینستاگرامی ادعا کرده اند به قبر مرحومه شاکرمی آسیب وارد و راه های دسترسی به این مکان مسدود شده است که این موضوع صحت ندارد.وی اظهار داشت: ادعاهای برخی گردانندگان کانال های تلگرامی که با قصد بر هم زدن نظم و ایجاد آشوب، موجب تشویش اذهان عمومی می شوند تکذیب و در عین حال به این افراد هشدار داده می شود با مساله امنیت جامعه بازی نکنند.

یک منبع آگاه هم در گفت و گو با فارس خبر دستگیری پدر مهسا امینی را تکذیب کرده و گفته استوی  بازداشت نشده است و یک نهاد امنیتی صرفا وی را خواسته و مسائلی را با وی مطرح کرده و مسئله اساسا دستگیری نبوده است و هم اکنون نیز این فرد مثل قبل آزاد است.

همچنین خبرگزاری فارس خبر داده که عناصر یک تیم وابسته به گروهک‌های تروریستی که از اقلیم کردستان عراق وارد کشور شده و قصد داشتند به تجمع احتمالی امروز در سقز تیراندازی کنند بازداشت شدند.از این تیم ۴ نفره ۳ اسلحۀ کلاش، کلت، سلاح شکاری ساچمه‌زنی، ۲ دست لباس نیروهای نظامی و تعدادی اسلحه سرد به‌دست آمده است.

 


چند خبر مهم امنیتی ؛«از خنثی سازی طرح ترور پدر مهسا امینی تا تکذیب تعرض به سنگ قبر نیکا شاکرمی» – پایگاه خبری هشت صبح