مخبر در جلسه پروژه‌های پیشران اقتصاد ملی: پروژه‌های پیشرانِ زمان بر، فاز بندی شوند معاون اول رئیس جمهور گفت: برخی پروژه‌های پیشران که اجرای آنها چند سال زمان می‌برد، بهتر است فازبندی شوند تا در صورت امکان پیش از بهره برداری کامل طرح، شاهد افتتاح فازهای مختلف باشیم. به گزارش خبرگزاری مهر، هشتمین جلسه پروژه‌های […]

مخبر در جلسه پروژه‌های پیشران اقتصاد ملی:

پروژه‌های پیشرانِ زمان بر، فاز بندی شوند

پروژه‌های پیشرانِ زمان بر، فاز بندی شوند

معاون اول رئیس جمهور گفت: برخی پروژه‌های پیشران که اجرای آنها چند سال زمان می‌برد، بهتر است فازبندی شوند تا در صورت امکان پیش از بهره برداری کامل طرح، شاهد افتتاح فازهای مختلف باشیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، هشتمین جلسه پروژه‌های پیشران اقتصاد ملی با حضور محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور برگزار و در گزارشی میزان پیشرفت عملیات اجرایی در دوره یکساله گذشته ۲۷ درصد اعلام شد.

مخبر پیش از ظهر امروز (دوشنبه) در این جلسه اظهار داشت: جریان پیشران بودن در امر توسعه نباید فقط به اجرای پروژه‌های مصوب پیشران منحصر شود بلکه باید به ابعاد دیگر آن نظیر بهره وری نیز توجه جدی صورت گیرد.

معاون اول رئیس جمهور از مدیران اجرایی پروژه‌های پیشران خواست به موضوع بهره وری توجه جدی داشته باشند و نسبت به ارتقا توانمندی و دانش نیروی انسانی، استفاده از تکنولوژی‌های جدید و به روز رسانی ماشین آلات که عواملی مهم و مؤثر در ارتقا بهره وری بنگاه‌های اقتصادی است، اقدام کنند تا شاهد شکوفایی این واحدهای تولیدی و الگوسازی در بهره وری نیز باشیم.

وی با تاکید بر اهمیت پروژه‌های پیشران اقتصاد و تبدیل شدن آن به کلیدواژه و گفتمان در سطح جامعه، تصریح کرد: پروژه‌های پیشران اقتصاد امروز در بالاترین سطوح پیگیری می‌شود که لازم است دستگاه‌های اجرایی مرتبط حساسیت جدی نسبت به اجرای این پروژه‌ها داشته باشند و رسانه ملی نیز اطلاع رسانی دقیقی از روند پیشرفت و اجرای این پروژه‌ها به مردم ارائه دهد.

مخبر افزود: برخی پروژه‌های پیشران که اجرای آنها چند سال زمان می‌برد، بهتر است فازبندی شوند تا در صورت امکان پیش از بهره برداری کامل طرح، شاهد افتتاح فازهای مختلف باشیم که در شکوفایی، بالندگی و درآمدزایی پروژه‌ها بسیار مؤثر خواهد بود.

در این جلسه که دستیار اقتصادی رئیس جمهور نیز حضور داشت، گزارشی از دوره ۱۲ ماهه عملیات اجرایی گروه پیشرانان پیشرفت ایران ارائه و میزان پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها در یکسال گذشته ۲۷ درصد اعلام شد.

بر اساس این گزارش در حال حاضر ۴۸ پروژه در حال اجراست که ۴۲ پروژه مربوط به گروه فلزی معدنی و ۶ پروژه مربوط به گروه پتروشیمی است و براساس گزارش عملکرد مانع زدایی ها، در حال حاضر ۴۶ مساله به تفکیک هر دستگاه اجرایی احصاء شده که بخشی از این مشکلات مرتفع شده و بخشی نیز در حال بررسی است.


پروژه‌های پیشرانِ زمان بر، فاز بندی شوند