امیرآبادی فراهانی در صحن مجلس: هیئتی برای رسیدگی به علت مسمومیت دانش‌آموزان به قم اعزام شود نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خواستار اعزام هیئت ویژه ای به قم برای بررسی و یافتن ادله مسمومیت سریالی دانش آموزان در قم شد. به گزارش خبرنگار مهر، احمد امیرآبادی فراهانی در جلسه علنی امروز (سه شنبه، […]

امیرآبادی فراهانی در صحن مجلس:

هیئتی برای رسیدگی به علت مسمومیت دانش‌آموزان به قم اعزام شود

هیئتی برای رسیدگی به علت مسمومیت دانش‌آموزان به قم اعزام شود

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خواستار اعزام هیئت ویژه ای به قم برای بررسی و یافتن ادله مسمومیت سریالی دانش آموزان در قم شد.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد امیرآبادی فراهانی در جلسه علنی امروز (سه شنبه، ۱۸ بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی، گفت: مسمومیت سریالی دانش آموزان دختر مدارس قم همچنان ادامه دارد. از وزرای آموزش و پرورش، بهداشت و درمان، کشور و اطلاعات می‌خواهم هیئت ویژه ای جهت بررسی و یافتن ادله بروز این حادثه تلخ به قم اعزام کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی خطاب به وزرای بهداشت و آموزش و پرورش، بیان کرد: این موضوع شوخی بردار نیست، اقدام عاجل به عمل آورید.

وی متذکر شد: دو ماه است که بنده و حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور پیگیر این مسئله هستیم اما پاسخی داده نشده است. از شما می‌خواهم هرچه سریع‌تر به این موضوع رسیدگی و خانواده‌های قمی را از نگرانی خارج کنید.

هنوز دلیل قطعی مسمومیت دانش آموزان قمی مشخص نیست

گفتنی است این نماینده با حضور در جمع خبرنگاران هم توضیحاتی درباره این مسئله داد و گفت: این حادثه ۷ بار است که تکرار شده که به شدت مشکوک است و جلسات پیگیری آن در استانداری تشکیل شده و کل مدارس قم امروز و فردا تعطیل شده است تا موضوع تعیین تکلیف شود و وزیر آموزش پرورش نیز تیمی را در استان برای بررسی سیستم تهویه مدارس مستقر کرده است.

نماینده مردم قم با بیان اینکه همه دستگاه‌های امنیتی و انتظامی تا مشخص شدن ابعاد این موضوع فعال خواهند بود، بیان کرد: مجموعه خدمات شهری و آتش نشانی نیز کنار نهادهای امنیتی قرار گرفته‌اند تا علت اصلی را پیدا کنند اما هنوز برای اطلاع رسانی دقیق چیزی اعلام نشده و نظرات مختلف است. وزیر آموزش پرورش شائبه گاز آمونیاک را مطرح کرده و برخی نیز وجود دی اسید کربن در سیستم گرمایشی مدارس را اعلام کرده‌اند اما هیچ کدام از این فرضیه‌ها قطعی نیست.


هیئتی برای رسیدگی به علت مسمومیت دانش‌آموزان به قم اعزام شود