کریمی در صحن مجلس: هنوز هیچ اقدامی برای تخصیص بودجه اشتغال‌زایی نشده است نماینده مردم اراک در مجلس گفت: با توجه به اینکه در نیمه دوم سال هستیم، هنوز هیچ اقدامی در اجرای تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۱ صورت نگرفته و اجرای این تبصره برای حمایت از تولید لازم است. به گزارش خبرنگار مهر، علی […]

کریمی در صحن مجلس:

هنوز هیچ اقدامی برای تخصیص بودجه اشتغال‌زایی نشده است

هنوز هیچ اقدامی برای تخصیص بودجه اشتغال‌زایی نشده است

نماینده مردم اراک در مجلس گفت: با توجه به اینکه در نیمه دوم سال هستیم، هنوز هیچ اقدامی در اجرای تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۱ صورت نگرفته و اجرای این تبصره برای حمایت از تولید لازم است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اکبر کریمی در جلسه علنی امروز (سه شنبه ۱۷ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی درباره قانون مصوب مجلس مبنی بر ساز و کار پیش‌بینی شده در تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۱، گفت: معادل ۱۹ هزار میلیارد تومان در این تبصره دیده شد که با اهرم شدن این مبلغ در سیستم بانکی رقم آن به ۴۷ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرد که این رقم امکانی بسیار خوب برای رشد تولید به شمار می‌آید.

وی تصریح کرد: انصاف نیست مسئولان در سازمان برنامه و بودجه و دولت این امکان را از تولید کشور سلب کنند. با توجه به اینکه در نیمه دوم سال هستیم، هنوز هیچ اقدامی در اجرای تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۱ صورت نگرفته و اجرای این تبصره برای حمایت از تولید و اشتغال ضروری است.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متأسفانه مدیریت منابع توسط دستگاه‌ها در استان‌ها انجام می‌شود که برای متقاضیان مشکل ایجاد کرده است. از سوی دیگر بانک‌ها نیز تمایلی ندارند که به غیر از مشتریان خاص خود چنین وام‌هایی را به سایر متقاضیان اعطا کنند. در فرآیند اعطای تسهیلات نیز مشکلاتی گزارش شده است.

کریمی گفت: از سوی دیگر برای توزیع این تسهیلات در شهرستان‌ها نیز پیش‌بینی صورت نگرفته و دستگاه‌ها نیز نظارت جدی بر نحوه اجرای این قانون ندارند.


هنوز هیچ اقدامی برای تخصیص بودجه اشتغال‌زایی نشده است