سیاسی

همکاری کشورهای اسلامی در حمایت از غزه موثر است – هشت صبح

به گزارش هشت صبح و به نقل از مهر :

به گزارش خبرگزاری مهر، علی باقری سرپرست وزارت امور خارجه در گفت‌وگوی تلفنی با هاکان فیدان، وزیر امور خارجه ترکیه در خصوص آخرین تحولات فلسطین و جنایات صهیونیست‌ها در نوار غزه و رفح گفتگو و تبادل نظر کرد.

باقری در این ‌گفت‌وگو مراتب قدردانی دولت و مردم کشورمان را از ابراز همدردی و پیام‌های تسلیت مقامات عالیرتبه ترکیه، به ویژه اعلام عزای عمومی در این کشور و حضور معاون رئیس جمهور و وزیر امور خارجه ترکیه در آئین بزرگداشت رئیس جمهور و وزیر امور خارجه شهید جمهوری اسلامی ایران ابراز داشت.

سرپرست دستگاه دیپلماسی همچنین با اشاره به برگزاری نشست آتی وزرای امور خارجه گروه هشت کشور اسلامی در حال توسعه در استانبول، ابراز امیدواری کرد در حاشیه این نشست رایزنی‌های میان دو کشور پیرامون موضوعات مورد علاقه صورت پذیرد.

علی باقری همچنین، ضمن تشریح آخرین تحولات فلسطین و تداوم جنایات صهیونیست‌ها علیه زنان، کودکان و مردم بی‌گناه در غزه و رفح تاکید کرد: حمله به رفح و انسداد گذرگاه این منطقه، جلوگیری از تردد خودروها و کامیون‌های حامل کمک‌های انسان دوستانه به مردم غزه جلوه‌ای دیگر از جنایات رژیم سفاک و خونریز صهیونیستی است.

باقری تاکید کرد: همکاری و هم افزایی کشورهای اسلامی، ظرفیتی مهم و تاثیرگذار در حمایت از مردم مظلوم غزه ایجاد می‌کند.

وی افزود: کشورهای اسلامی نباید از هیچ فرصت و ظرفیتی برای پشتیبانی از مردم فلسطین دریغ کنند. هاکان فیدان وزیر امور خارجه ترکیه نیز در این گفتگوی تلفنی، ضمن عرض تسلیت مجدد شهادت رییس جمهور و وزیر خارجه و طلب مغفرت برای آنان، بر لزوم هماهنگی میان کشورهای اسلامی در موضوع فلسطین تاکید و اظهار داشت: پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری نشست فوق‌العاده سازمان همکاری اسلامی بسیار ارزشمند است.

وزیر امور خارجه ترکیه خاطر نشان کرد: رژیم صهیونیستی با هدف نابودی مردم فلسطین به محاصره غزه مبادرت کرده است و باید از تمامی ظرفیت‌ها برای جلوگیری از تداوم جنایت علیه بشریت و نسل کشی صهیونیست‌ها استفاده شود.

وی استمرار رایزنی‌ها میان آنکارا و تهران در این موضوع و سایر موضوعات مهم دوجانبه و منطقه‌ای را بسیار مهم و سازنده دانست.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا