به گزارش هشت صبح و به نقل از فارس به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، بابک نگاهداری رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در واکنش به انتشار مطلبی منتسب به خود در فضای مجازی در خصوص تأثیر انتخاب ترامپ بر شرایط ایران، گفت: انتخاب گزینشی جمله‌ای از یک سخنرانی در نشست تخصصی با صاحبان صنایع و […]

به گزارش هشت صبح و به نقل از فارس

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری فارس، بابک نگاهداری رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در واکنش به انتشار مطلبی منتسب به خود در فضای مجازی در خصوص تأثیر انتخاب ترامپ بر شرایط ایران، گفت: انتخاب گزینشی جمله‌ای از یک سخنرانی در نشست تخصصی با صاحبان صنایع و تولیدکنندگان در مرکز پژوهش‌های مجلس، در راستای ایجاد اضطراب عمومی در کشور است که اثری جز بازی با روح و روان مردم ندارد در شرایطی که کشور و مردم نیاز به آرامش و امیدآفرینی دارند.

منطق بحث و محورهای مورد تأکید بنده در این نشست موارد ذیل بوده است:

۱- ما در شرایط جنگ اقتصادی به سر می‌بریم که در لحظه آبستن شوک و تهدیدات خارجی است و افزایش ذخایر ارزی در این شرایط اهمیت راهبردی دارد و نیازمند تحول و ابتکار جدیدی هستیم.

۲- برای رشد سریع اقتصادی، بخش صنعت و انرژی، جایگاه ویژه‌ای دارند و بخش کشاورزی و خدمات در شرایط فعلی ظرفیت بالایی ندارند.

۳- انتخابات آمریکا چه ترامپ پیروز شود و چه بایدن، هرکدام اثرات خود را برای ایران دارد و کلا موضوع آمریکا تا اطلاع ثانوی برای ایران فرصت‌افزا نیست.

۴- ابتکار و تحول فرصت‌آفرین با توجه به ظرفیت بالای توان صنعتی کشور و جهت‌گیری کشورهای عربی و آسیای میانه به سمت صنعتی شدن باید متمرکز بر تبدیل شدن ایران به راهبر زنجیره‌های ارزش افزوده صنعتی منطقه باشد و باید به سمت پیمان‌های امنیتی از طریق تقویت تولید صنعتی با مشارکت این کشورها حرکت کنیم.

۵- در انتها نیز لوازم تحقق این راهبری صنعتی را برشمرده‌ام. حال تحریف هدف اصلی این سخنان در راستای ارائه چشم‌انداز صنعتی امیدبخش بوده و انتخاب مغرضانه و گزینشی آن برای ایجاد اضطراب عمومی در صورت انتخاب ترامپ را، بنده چیزی جز ظلم به مردم عزیز و خیانت به کشور با هر هدف سخیف اقتصادی یا سیاسی که انجام گرفته باشد، نمی‌دانم، در حالی که کشور در شرایط فعلی نیاز به آرامش و امیدآفرینی و ایجاد تصویر مثبت از آینده دارد.

پایان پیام/این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید