ورزشی

نایب قهرمانی کوراش ایران در آسیا/ ازبکستان مقتدرانه قهرمان شد

به گزارش هشت صبح و به نقل از ایسنا؛

تیم ملی کوراش مردان ایران، به عنوان نایب قهرمانی مسابقات قهرمانی آسیا دست یافت.

به گزارش ایسنا، سیزدهمین دوره مسابقات کوراش قهرمانی آسیا مردان، امروز (یک‌شنبه – ۲۰ خرداد ۱۴۰۳) به میزبانی سالن ۱۲ هزار نفری آزادی در تهران برگزار شد که با معرفی نفرات برتر اوزان مختلف و نایب قهرمانی تیم ملی ایران به پایان رسید. 

ملی‌پوشان ایران در این تورنمنت یک طلا، ۵ نقره و یک برنز به‌ دست آوردند تا در بخش تیمی، پایین‌تر از تیم ملی ازبکستان به مقام نایب قهرمانی این مسابقات دست یابند.

تیم ملی ازبکستان نیز با کسب ۵ مدال طلا، یک نقره و یک برنز عنوان قهرمانی این مسابقات در بخش تیمی را یه دست آورد. تاجیکستان نیز با کسب یک مدال طلا و ۳ مدال برنز، در جایگاه سوم این مسابقات قرار گرفت.

تیم ملی کوراش زنان ایران نیز روز گذشته، با کسب ۲ مدال طلا، ۳ نقره و ۳ برنز به عنوان نایب قهرمانی این مسابقات دست یافته بود.

اسامی مدال آوران ایران در این مسابقات نیز به شرح زیر بود:

۱- الیاس پاکدل در وزن ۷۳- کیلوگرم (مدال طلا)

۲- مهدی قره‌قاش در وزن ۶۰- کیلوگرم (مدال نقره)

۳- مجید وحید بریمانلو در وزن ۶۶- کیلوگرم (مدال نقره)

۴- رامین احمدزاده در وزن ۸۱- کیلوگرم (مدال نقره)

۵- امید تازتک در وزن ۹۰- کیلوگرم (مدال نقره)

۶- مسعود قوی‌بازو در وزن ۱۰۰- کیلوگرم (مدال نقره)

۷- علیرضا نیک‌سرشت در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم (مدال برنز)

به گزارش ایسنا، انتظارات می‌رفت با توجه به برگزاری این رویداد آسیایی در کشورمان، مسئولان ورزشی با حضور در ورزشگاه محل برگزاری از این میزبانی فدراسیون ووشو و کوراش در تهران حمایت کنند. هرچند نماینده وزارت ورزش و جوانان هم در مسابقات قهرمانی آسیا زنان که روز گذشته برگزار شد و هم امروز که مسابقات بخش مردان برگزار شد، در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران حاضر شدند اما مسوولان کمیته ملی المپیک در این رویداد حاضر نشدند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا