به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر قالیباف در جلسه نوبت عصر امروز (شنبه ۲۲ مهر ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق درباره برنامه هفتم توسعه و موضوع مربوط به مسکن روستایی، اظهار داشت: درباره روستا مسائلی مانند اشتغال، کشاورزی، تولید و مسکن مطرح است که باید مورد توجه باشد. وی […]


به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر قالیباف در جلسه نوبت عصر امروز (شنبه ۲۲ مهر ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون تلفیق درباره برنامه هفتم توسعه و موضوع مربوط به مسکن روستایی، اظهار داشت: درباره روستا مسائلی مانند اشتغال، کشاورزی، تولید و مسکن مطرح است که باید مورد توجه باشد.

وی بیان کرد: امروز مدیریت واحدی در روستا وجود ندارد که مرکزیت این مباحث را بر عهده داشته باشد. در واقع دهداری، جهاد کشاورزی، بنیاد مسکن و بهداشت هر کدام بخشی از کارها را انجام می‌دهند و از زمانی که جهاد سازندگی از روستاها خارج شده است، روستاها در حقیقت بدون متولی و صاحب مشخص شده‌اند.

قالیباف گفت: یکی از دلایلی که این روزها شاهد مهاجرت گسترده از روستاها هستیم، این است که وزارتخانه‌های متعددی به صورت پراکنده برای روستاها تصمیم‌گیری می‌کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از ضرورت‌های مهم برنامه هفتم توسعه این است که مجموعه‌ای را صاحب و متولی روستاها کنیم. بر این اساس موضوع مسکن روستایی را به کمیسیون تلفیق ارجاع می‌دهیم تا کمیسیون پیشنهاد یکپارچه‌ای برای آنکه روستاها صاحب مشخصی داشته باشند، ارائه دهد.


مدیریت واحدی در روستاها وجود ندارد/ در برنامه هفتم تدبیر شود – پایگاه خبری هشت صبح