به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه ۱۰ مهر ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان رسیدگی به لایحه برنامه هفتم توسعه جمهوری اسلامی ایران، گفت: بدون تردید امروز محیط زیست در تراز معضلاتی نظیر مسائل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و امنیتی قرار دارد و این موضوع از دغدغه‌های اصلی […]


به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر قالیباف در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه ۱۰ مهر ماه) مجلس شورای اسلامی و در جریان رسیدگی به لایحه برنامه هفتم توسعه جمهوری اسلامی ایران، گفت: بدون تردید امروز محیط زیست در تراز معضلاتی نظیر مسائل فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و امنیتی قرار دارد و این موضوع از دغدغه‌های اصلی و راهبردهای اصلی کشور است.

وی بیان کرد: در لایحه ارسالی دولت به مجلس درباره برنامه هفتم توسعه آنچه در حوزه محیط زیست آمده بود، جامع و کامل نبود و اعضای کمیسیون تلفیق مجلس تلاش کردند که آن را اصلاح کنند، با این حال کار پخته‌ای در نیامد.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر این اساس، بخش‌هایی از ماده ۲۲ لایحه برنامه هفتم توسعه را که به محیط زیست مربوط می‌شد، جهت رفع ابهامات و اصلاح به کمیسیون تلفیق برنامه هفتم ارجاع می‌دهیم. بحث پسماندها به ویژه در برخی شهرهای شمالی هم موضوع مهمی است که حتماً باید در کمیسیون تلفیق مورد توجه قرار گیرد.


محیط زیست از دغدغه‌های اصلی کشور است – پایگاه خبری هشت صبح