هشت صبح: در حالی که مجلس ابتدا اعلام کرده بود که محمدهادی زاهدی‌وفا از مجلس برای وزارت کار رای اعتماد گرفته است، در بازشماری مشخص شد که او یک رای موافق برای تصدی این وزارتخانه کم آورده است. امروز جلسه علنی رأی اعتماد به گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت کار با حضور رئیس‌جمهور برگزار […]

هشت صبح: در حالی که مجلس ابتدا اعلام کرده بود که محمدهادی زاهدی‌وفا از مجلس برای وزارت کار رای اعتماد گرفته است، در بازشماری مشخص شد که او یک رای موافق برای تصدی این وزارتخانه کم آورده است.

امروز جلسه علنی رأی اعتماد به گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت کار با حضور رئیس‌جمهور برگزار شد و موافقان و مخالفان به اظهارنظر پرداخته و گزارش کمیسیون‌های تخصصی مربوطه قرائت شد.

پس از انجام رأی‌گیری ابتدا اعلام شد که آقای زاهدی‌وفا با رای اعتماد مجلس وزیر کار، تعاون و ورفاه اجتماعی شد اما پیرو این اعلام با اعتراض برخی نمایندگان، ابهامی در شمارس به‌وجود آمد. تعدادی از نمایندگان طبق آیین‌نامه درخوست بازشماری آراء را دادند و پس از انجام بازشماری، مشخص شد که محمدهادی زاهدی‌وفا از مجلس رأی اعتماد نگرفته و یک رای موافق کم آورده است.

آقای زاهدی وفا با ۱۳۶ رای موافق و ۱۲۵ مخالف و ۹ ممتنع، موفق به کسب رای اعتماد از مجلس نشد؛ با توجه به تعداد آرای ماخوذه یعنی ۲۷۲ رای، زاهدی‌وفا باید ۱۳۷ رای موافق به خود جلب می‌کرد اما بر اساس آنچه اعلام شده، یک رای کمتر موجب شد که وی از این موضوع محروم شود.


زاهدی‌وفا از مجلس رأی اعتماد نگرفت + توضیحی درباره اعلام اولیه مجلس