قزاقستان خواستار همکاری‌های بیشتر ریلی با اعضای اوراسیا شد – هشت صبح

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش هشت صبح، قاسم جومارت توکایف، رئیس جمهور قزاقستان از کشورهای اتحادیه اوراسیا دعوت کرد تا پروژه‌های حمل و نقل و لجستیک را به طور مشترک اجرا کنند.

وی در این باره گفت: اتحادیه اقتصادی اوراسیا به عنوان یک حلقه استراتژیک عمل کرده و کل فضای اوراسیا را به هم متصل می‌کند، از این رو اعضای این اتحادیه می‌توانند از هر فرصتی برای تحکیم همکاری‌ها میان خود استفاده کنند.

توکایف با اشاره به اهمیت توسعه کریدور شمال-جنوب و دسترسی به کشورهای خاورمیانه، ایران، پاکستان و هند، اظهار داشت: ابتکار قزاقستان برای راه اندازی مسیر چلیابینسک – بولاشاک – ایران در حال عملی شدن است. ما به نوبه خود نیز آماده بازسازی تنگناها در شبکه راه آهن و جاده هستیم.

به گفته رئیس جمهور قزاقستان برای توسعه بیشتر این کریدور، یک سرمایه‌گذاری مشترک از شرکت‌های لجستیک از قزاقستان، روسیه و ترکمنستان ایجاد می‌شود.

توکایف در نشست شورای عالی اقتصادی اوراسیا گفت: من از ادارات راه آهن از دیگر کشورهای اوراسیا دعوت می‌کنم که به این کار بپیوندند.

وی با اشاره به پروژه‌هایی که چارچوب حمل و نقل و لجستیک قزاقستان و اتصال این کشور به کشورهای اتحادیه اوراسیا را تقویت می‌کند، اظهار کرد: ساخت پایانه‌های قزاقستان در شهر شیان چین و بندر پوتی گرجستان در حال تکمیل است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا