پایگاه خبری هشت صبح : ایلنا: سردار سرتیپ پاسدار علی اکبر پورجمشیدیان، در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد: قرارگاه حمزه در کنار ایجاد و تامین امنیت در غرب و شمالغرب، وظیفه توسعه‌ای را نیز برعهده دارد. پورجمشیدیان با بیان اینکه برای ایجاد امنیتی پایدار باید اقدامات توسعه‌ای، اشتغال و کار فرهنگی مورد […]

پایگاه خبری هشت صبح :

ایلنا: سردار سرتیپ پاسدار علی اکبر پورجمشیدیان، در نشست خبری با اصحاب رسانه بیان کرد: قرارگاه حمزه در کنار ایجاد و تامین امنیت در غرب و شمالغرب، وظیفه توسعه‌ای را نیز برعهده دارد.

پورجمشیدیان با بیان اینکه برای ایجاد امنیتی پایدار باید اقدامات توسعه‌ای، اشتغال و کار فرهنگی مورد توجه قرار گیرد، گفت: ایجاد قرارگاه محرومیت زدایی در غرب و شمالغرب در این راستا تشکیل شده است. 

وی ادامه داد: قرارگاه مشترکی با نام امام حسن ایجاد شده که مکلف به رفع نیاز‌های زیرساختی و اساسی از جمله، آب، جاده و.. شده است. 

پور جمشیدیان با اشاره به اجرای عملیات جهاد آبرسانی در ۱۰ هزار روستای کشور افزود: ۳۷۹ روستا در آذربایجان غربی و ۱۶۹ روستا در کردستان آبرسانی می‌شود که از پیشرفت بیش از ۵۰ درصدی برخوردارند

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا با اشاره به تحویل ۱۵۰۰ واحد مسکن محرومین و اتمام ۳۳ خانه بهداشت توسط قرارگاه حمزه در آذربایجان غربی و کردستان، گفت: طی ۱۰ سال گذشته ۱۰ هزار جهیزیه در غرب و شمالغرب توزیع شده است. 

وی با بیان اینکه، امنیت مهمترین خط قرمز نظام است و در تامین این امنیت با هیچ کسی تعارفی نداریم گفت: امنیت پایدار در غرب و شمالغرب کشور برقرار است.

پور جمشیدیان، ادامه داد: مردمی کردن امنیت از همان آغاز تشکیل قرارگاه حمزه سیدالشهدا دنبال می‌شد که امروزه این امر نهادینه شده است و بخش اعظم امنیت موجود توسط مردم ایجاد شده است. 

فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا تاکید کرد: به واسطه وجود امنیت در منطقه غرب و شمالغرب، بستر لازم برای سرمایه گذاری و توسعه‌ای فراهم است. 

پورجمشیدیان گفت: امنیت پایداری در آذربایجان غربی و کردستان بواسطه وحدت و یکپارچگی بین نیرو‌های عملیاتی و اطلاعاتی وجود دارد و اشراف اطلاعاتی کاملی در منطقه حاکم است. 

وی گفت: ساختار نیرو‌های ضد انقلاب با انجام عملیات‌های موشک باران و پهبادی سپاه بهم ریخته است و طبق توافق نامه انجام شده، دولت اقلیم و عراق مکلف به جمع آوری مقر و پایگاه‌های گروه‌های ضدانقلاب هستند که ما پیگیر عملیاتی شدن مفاد این پروتکل هستیم تا فعالیت گروه‌های ضدانقلاب در آن منطقه از بین برود. 

پورجمشیدیان بااشاره به موضوع قاچاق انسان و گروگانگیری در شمالغرب کشور افزود: افراد زیادی از مرز‌های شرقی با هدف خروج از مرز‌های غربی به شکل قاچاق وارد استان می‌شوند، اما با تلاش نیرو‌های مرزبانی و… تعداد قابل توجهی از این افراد دستگیر شدند که طی ۱۰ سال گذشته قریب ۲۵۰هزار نفر در این راستا دستگیر شدند.

 

پورجمشیدیان تاکید کرد: مصصم هستیم با هماهنگی و انسجام نیرو‌های اطلاعاتی، مسلح و مرزبانی با کسانی که گروگان‌گیری می‌کنند برخورد جدی انجام شود و ریشه گروگان‌گیران را بخشکانیم.

وی با بیان اینکه استفاده از ظرفیت‌های بومی منطقه در عملیات عمران و سازندگی قرارگاه مورد توجه است، گفت: اذربایجان غربی و کردستان از ظرفیت معدنی خوبی برخوردارند که در صددیم این ظرفیت‌ها تقویت شود. 

پور جمشیدیان با اشاره به تردد زائرین در اربعین حسینی گفت: درتلاشیم بخش قابل توجهی از زائرین اباعبدالله در اربعین از مرز تمرچین و باشماق انجام شود تا با توسعه زیر ساخت‌ها و ایجاد اشتغال، مردم منطقه منتفع شوند. 

وی ادامه داد: همچنین ایجاد بازارچه‌های موقت مرزی در راستای تامین امنیت پایدار پیگیری می‌شود. 

پورجمشیدیان افزود: آذربایجان غربی رنگین کمان اقوام و مذاهب است و طبیعتا فوج حملات رسانه‌ای و تبلیغاتی دشمن به این منطقه بیشتر خواهد بود، اما مردم با بصیرت استان بار دیگر با حضور باشکوه در صحنه، خط بطلانی بر نقشه‌های دشمن کشیدند. 

وی ادامه داد: کسی منکر مشکلات موجود در کشور نیست، اما مردم بابصیرت می‌دانند که غالب مشکلات کشور با تحریم‌ها ریشه خارجی دارد.