مالکی در تشریح نشست کمیسیون امنیت ملی: عوامل مسمومیت دانش‌آموزان به زودی شناسایی می‌شوند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مباحث مطرح شده در جلسه امروز این کمیسیون درباره علل وقوع مسمومیت تعدادی از دانش آموزان در مدارس کشوررا تشریح کرد. فداحسین مالکی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به جلسه فوق […]

مالکی در تشریح نشست کمیسیون امنیت ملی:

عوامل مسمومیت دانش‌آموزان به زودی شناسایی می‌شوند

عوامل مسمومیت دانش‌آموزان به زودی شناسایی می‌شوند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مباحث مطرح شده در جلسه امروز این کمیسیون درباره علل وقوع مسمومیت تعدادی از دانش آموزان در مدارس کشوررا تشریح کرد.

فداحسین مالکی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به جلسه فوق العاده امروز (سه‌شنبه ۱۶ اسفند ماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: این جلسه با هدف رسیدگی و کشف علل وقوع مسمومیت تعدادی از دانش آموزان در مدارس کشور با حضور مسئولانی از دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی، بهداشتی و آموزشی کشور برگزار شد.

وی بیان کرد: مطابق با گزارش مسئولان وزارت بهداشت مسئله تهدید کننده و خطرناکی بر اساس آزمایش‌های صورت گرفته در این مسمومیت‌ها وجود ندارد و خانواده‌ها نباید رعب و وحشت داشته باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر اساس گزارش مسئولان وزارت کشور، وزارت اطلاعات و دستگاه‌های امنیتی این موضوع به طور دقیق در حال رصد و پیگیری است تا افرادی که پشت پرده این موضوع هستند، زودتر شناسایی شده و با آنان برخورد قاطع شود.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسئولان وزارت آموزش و پرورش هم گزارشی درباره تعداد مدارسی که در طول این مدت شاهد مسمومیت دانش آموزان بودند، ارائه کردند. تاکید شد که مدیران و دیگر مسئولان مدارس نسبت به هر گونه اقدام مشکوک هوشیار باشند و مراتب را به دستگاه‌های ذیربط اطلاع دهند.

مالکی با بیان اینکه سرنخ‌هایی از علت مسمومیت دانش آموزان پیدا شده است، اظهار داشت: برخی از افراد که مشکوک بودند هم شناسایی و دستگیر شدند اما هنوز سرنخ و عامل اصلی این موضوع پیدا نشده است. مسئولان تاکید کردند که تحقیقات و بررسی‌های آنان برای کشف این موضوع ادامه دارد و عوامل اصلی مسمومیت دانش‌آموزان به زودی مشخص و به مردم معرفی خواهند شد.


عوامل مسمومیت دانش‌آموزان به زودی شناسایی می‌شوند