صدیقی: اگر می‌بینیم که امام در اوج اقتدار در حسینیه زندگی کرد و رهبری میهمانان داخلی و خارجی خود را روی زیلو پذرایی می‌کنند همه سبک امام علی (ع) است

Print Friendly, PDF & Email

به گزارش هشت صبح و به نقل از انتخاب :

ایرنا: دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر و امام جمعه موقت تهران، با بیان اینکه باید اهمیت ولایت و امامت را بدانیم گفت: امامت و ولایت آینه‌ای است که تمام صفات الهی در آن دیده می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی سه شنبه در کارگاه آموزشی توسعه و فرهنگ علوی با رویکرد نشر مفاهیم و ارزش های حکومت داری از سیره امیرالمؤمنین (ع) ویژه دهیاران و بخشداران استان فارس در شیراز افزود: قدرت، علم، حکمت، کرم، دادرسی، رزاقیت و هرچه از صفات خداوند سراغ داریم همه در وجود علی (ع) قابل مشاهده است.

وی ادامه داد: امامت یعنی کمال و جمال مطلق، اگر کسی امام را نشناسد، آیه و نشانه خدا را ندیده و به خدا پی نمی برد.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: امامت جلوه خدا، عهدالله و حرکت انسان به سمت کمال مطلق است.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی در خصوص واقعه غدیر گفت: غدیر یک روز، زمان و حادثه تاریخی نیست بلکه یک جریان، مکتب و آموزه است.
وی اظهار کرد: روز غدیر توجه به الگو و قداست رهبری است، زمامدار بشر باید طلیعه خدا باشد.

وی ادامه داد: در روش حکمرانی حکمرانان جمهوری اسلامی باید روش امام علی (ع) باشد، همه مسئولان باید نامه امام علی (ع) به مالک اشتر را همواره الگو قرار دهند.

دبیرکل بنیاد بین المللی غدیر گفت: غدیر ارایه الگو، سبک حکمرانی، معیار زندگی و سبک زندگی بشر است، غدیر پیوستن قطره وجود ما به دریای خوبی های امام علی (ع) است.

حجت الاسلام والمسلمین صدیقی افزود: اگر می بینیم که امام راحل در اوج اقتدار در حسینیه زندگی کرد و اگر می بینیم که رهبر معظم انقلاب میهمانان داخلی و خارجی خود را روی زیلو پذرایی می‌کنند و با استادان دانشگاه و متخصصان و توده‌های عادی مردم ارتباط دارند و در جمع آنها حضور می یابند همه سبک امام علی (ع) است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا