هشت صبح: یک مقام بیمارستان نارا، که نخست‌وزیر سابق ژاپن بعد از ترور شدن به آنجا منتقل گردیده، گفت که او هیچکدام از علائم حیاتی را نشان نمی‌دهد. به گزارش هشت صبح به نقل از فارس، بعد از انتقال «شینزو آبه» نخست‌وزیر سابق ژاپن به بیمارستان پس از ترور شدن توسط یک شخص مسلح حین […]

هشت صبح: یک مقام بیمارستان نارا، که نخست‌وزیر سابق ژاپن بعد از ترور شدن به آنجا منتقل گردیده، گفت که او هیچکدام از علائم حیاتی را نشان نمی‌دهد.

به گزارش هشت صبح به نقل از فارس، بعد از انتقال «شینزو آبه» نخست‌وزیر سابق ژاپن به بیمارستان پس از ترور شدن توسط یک شخص مسلح حین سخنرانی در شهر «نارا»، اکنون از وخامت حال وی خبر می‌رسد.

یک مقام بیمارستان نارا، که آبه ۶۷ ساله بعد از ترور شدن به آنجا منتقل گردیده، به خبرگزاری «رویترز» گفت که او هیچکدام از علائم حیاتی را نشان نمی‌دهد.

منابع بیمارستانی می‌گویند که نخست‌وزیر سابق ژاپن اکنون در وضعیت «ایست قلبی-تنفسی» است و گردش خون در رگ‌های وی متوقف شده است. ایست قلبی-تنفسی مرحله انتهایی هر وضعیت بحرانی جسمانی است که در صورت عدم رسیدگی فوری، بیمار جان خود را از دست می‌دهد.

«نوبو کیشی» وزیر دفاع ژاپن نیز خبر داد که آبه به دلیل خون زیادی که در پی ترور شدن از دست داده، در حال دریافت مستمر واحدهای خونی است.

شخص ضارب به پلیس ژاپن گفته که از عملکرد نخست‌وزیر سابق ژاپن ناراضی بوده، به همین دلیل او را ترور کرده است. رسانه‌های ژاپنی نیز این تصویر نزدیک را از سلاح احتمالا دست‌سازی که آبه با آن هدف قرار گرفته، منتشر کردند.

یک مقام اداره آتش‌نشانی و فوریت‌های اورژانس شهر نارا می‌گوید آبه از ناحیه سمت راست گردن و ترقوه چپ هدف اصابت گلوله قرار گرفته و اکنون در حال دست‌وپنجه نرم کردن با مرگ است.

رسانه های ژاپنی به نقل از پلیس گزارش دادند شخص ضارب به آنها گفته است که به دلیل کینه شخصی که نسبت به عقاید سیاسی آبه داشته، برای کشتن وی تلاش کرده است.

«فومیو کیشیدا» نخست‌وزیر کنونی ژاپن نیز ضمن محکوم کردن ترور آبه، به خبرنگاران گفت: «می‌خواهم باور کنم که امنیت کافی [در زمان سخنرانی آبه] وجود داشته، اما برای مشخص شدن این موضوع باید تحقیقات انجام شود».

دفتر حزب لیبرال دموکرات ژاپن در شهر نارا اعلام کرد که حضور نخست‌وزیر سابق این کشور در کارزار انتخاباتی امروز به نمایندگی از نامزد مجلس علیا در انتخابات یکشنبه هفته آینده، شب گذشته قطعی شد و جزئیات متعاقباً برای هواداران منتشر گردید.


شینزو آبه زنده می ماند؟