به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمد پاکپور، صبح امروز شنبه در جمع خبرنگاران، با گرامیداشت یاد و خاطر شهید «حمیدرضا هاشمی»، مسئول اطلاعات سپاه سلمان سیستان و بلوچستان که در اغتشاشات هشت مهرماه ۱۴۰۱ زاهدان به شهادت رسید، بیان کرد: شهید هاشمی نمونه بارز یک پاسدار گمنام امام‌زمان (عج) بود، به طوری که توانایی‌ها و […]


به گزارش خبرنگار مهر، سردار محمد پاکپور، صبح امروز شنبه در جمع خبرنگاران، با گرامیداشت یاد و خاطر شهید «حمیدرضا هاشمی»، مسئول اطلاعات سپاه سلمان سیستان و بلوچستان که در اغتشاشات هشت مهرماه ۱۴۰۱ زاهدان به شهادت رسید، بیان کرد: شهید هاشمی نمونه بارز یک پاسدار گمنام امام‌زمان (عج) بود، به طوری که توانایی‌ها و فداکاری‌های این شهید بزرگوار عمدتاً در سیستان و بلوچستان برای دیگران عیان نبود و از توانمندی‌ها و اقداماتی که این شهید داشت افراد خیلی مطلع نبودند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه خیلی از موضوعات امنیتی این استان به موضوعات امنیتی و اطلاعات، باز می‌گردد گفت: یکی از عزیزانی که همیشه طرف مشورت من قرار می‌گرفت و وضعیت را از او جویا می‌شدم این شهید بزرگوار بود.

پاکپور با اشاره به اینکه شهید هاشمی از هوش و ذکاوت بالایی برخوردار بود، تصریح کرد: در منطقه سیستان و بلوچستان زمان بسیار زیادی باید طی کرد که به مسائل امنیتی و خیلی از مسائل منطقه شناخت پیدا کرد، ولی سید در مدت‌زمان کوتاهی نسبت به همه موضوعات امنیتی استان شناخت پیدا کرد؛ ایشان نسبت به بسیاری از افراد که سالیان سال در این منطقه مسئولیت داشتند توجیه تر بود.

وی ادامه داد: شهید هاشمی نسبت به موضوعات مختلف امنیتی استان، عناصر گروه‌های تروریستی و افرادی که در منطقه به دنبال ناامن‌کردن سیستان و بلوچستان بودند کاملاً اشراف داشت.

پاکپور با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های این شهید «پیگیری جدی موضوعات تا رسیدن به نتیجه» بود، اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰ که بعضی از اتفاقات در حاشیه پیر سوران رخ داد و دو نفر از همکاران شهید به شهادت رسیدند، سید برای اینکه عناصر تروریستی که این دو عزیز را به شهادت رساندند را شناسایی کند آرام و قرار نداشت.

وی خاطرنشان کرد: عملیات‌های بسیاری در راستای مبارزه با تروریست‌ها در اواخر سال ۱۴۰۰ انجام شد و شهید هاشمی در رأس عملیات‌ها شخصاً حضور داشت و با تروریست‌ها مبارزه کرد و عمده تروریست‌هایی که در به شهادت رساندن آن دو شهید عزیز نقش داشتند و یا عاملین بودند، همه به درک واصل شدند.

این مقام مسئول گفت: ویژگی و خصلت بارز دیگر این شهید بزرگوار شجاعتش بود و در مسائل عملیاتی و در موضوعات امنیتی به هیچ وجه هراس نداشت، بارها به او می‌گفتیم که در فلان منطقه و عملیات ضرورت ندارد که برود اما اصرار می‌کرد که باید خودم در آنجا حضور داشته باشم.

پاکپور بیان کرد: اخلاص ناب و صداقت دو خصلت و ویژگی دیگر این شهید بزرگوار بود به طوری که وقتی یک مطلبی در رابطه با مسائل امنیتی مطرح می‌کرد به صداقتش کاملاً اعتماد داشتیم و به راحتی می‌پذیرفتیم، اگر در رابطه با یک کیس تروریستی یک موضوعی را مطرح می‌کرد خیلی دنبال این نبودیم که درست است یا خیر، چون می‌دانستیم سید هر موضوعی را که مطرح می‌کرد قطعاً اگر خودش به یقین نرسیده باشد، به ما منعکس نمی‌کند.

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان گفت: شهید هاشمی مستمر کار می‌کرد و پشتکار در موضوعات امنیتی و اطلاعاتی داشت و منسجم در این زمینه کار می‌کرد و نسبت به نیروهای زیر دست خودش تعصب خاصی داشت، این هم یکی از ویژگی‌های ارزشمند دیگر این شهید بود.


شهید هاشمی نمونه بارز پاسدار گمنام امام‌زمان (عج) بود – پایگاه خبری هشت صبح