سیاست همسایگی راهبرد هوشمندانه دولت برای تأمین منافع ملی است

Print Friendly, PDF & Email

باقری در دیدار با البوسعیدی:

سیاست همسایگی راهبرد هوشمندانه دولت برای تأمین منافع ملی است

سیاست همسایگی راهبرد هوشمندانه دولت برای تأمین منافع ملی است

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با وزیر خارجه عمان گفت:توافق ریاض و تهران برای آغاز دوره جدیدی از مناسبات نشان داد سیاست همسایگی راهبرد هوشمندانه دولت برای تأمین منافع ملی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی باقری معاون سیاسی وزارت امور خارجه که به مسقط سفر کرده است با بدر بن حمد البوسعیدی وزیر امور خارجه عمان دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار دو طرف در خصوص مسائل دوجانبه و منطقه‌ای به بحث و تبادل نظر پرداختند.

موضوع توافق برای از سرگیری روابط جمهوری اسلامی ایران و عربستان سعودی و گفتگوهای منطقه‌ای به منظور تقویت صلح و امنیت در منطقه از موضوعات مطرح شده در این ملاقات بودند.

وزیر خارجه عمان با استقبال از توافق اخیر جمهوری اسلامی ایران با عربستان سعودی برای برقراری مجدد روابط دو کشور اظهار داشت: این توافق مبنایی برای تقویت روح همکاری و تعامل بیشتر کشورهای منطقه خواهد بود.

معاون وزارت امور خارجه کشورمان با تمجید از نقش سازنده سلطنت عمان در این خصوص تصریح کرد: توافق ریاض و تهران برای آغاز دوره جدیدی از مناسبات نشان داد سیاست همسایگی راهبرد هوشمندانه دولت برای تأمین منافع ملی و پیشبرد اهداف سیاست خارجی است.

باقری افزود: رمز موفقیت سیاست همسایگی ایران، اعتماد متقابل سیاسی و هدف این سیاست راهبردی برقراری ثبات و آرامش در منطقه و ارتقای همکاریهای اقتصادی برای ترویج توسعه در همه کشورها و رفاه فراگیر برای همه ملت‌های منطقه است.

شایان یادآوری است این سفر با هدف برگزاری نهمین دوره مشورت‌های سیاسی میان جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان در مسقط انجام شده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا