حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری: سپاه نقطه قوت در اقتدار جمهوری اسلامی ایران است امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گفت: سپاه نقطه قوت در اقتدار جمهوری اسلامی ایران و بازدارندگی فعال در عرصه جنگ سخت و نرم است. به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز […]

حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری:

سپاه نقطه قوت در اقتدار جمهوری اسلامی ایران است

سپاه نقطه قوت در اقتدار جمهوری اسلامی ایران است

امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته گفت: سپاه نقطه قوت در اقتدار جمهوری اسلامی ایران و بازدارندگی فعال در عرصه جنگ سخت و نرم است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام محمدجواد حاج‌علی‌اکبری امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رجب گفت: یکی ماه رجب یک فرصت بی بدیل و یکی از ذخایر اصلی و بزرگ انوار الهی در ظلمات دنیای ما است. ماه رجب یکی از پشتوانه های اصلی برای سالکان کوی حق در این مسیر دشوار است.

وی افزود: سفره کرامات الهی در این ماه برای تغذیه روحی و معنوی مومنین گسترده شده است و ماهی است که اهل مغفرت برای آمدنش روز شماری می کنند.

امام جمعه موقت تهران گفت: از خداوند می‌خواهیم ماه رجب و شعبان را برای ما مبارک کند و ما را به ظاهر و باطن ماه مبارک رمضان برساند، چون مقصد ماه رمضان است و ماه رجب و شعبان آمادگاهی برای مؤمنان است تا خود را برای ماه رمضان آماده سازند.

وی افزود: ماه رجب شهر العظیم است و این ماه خیلی ماه بزرگی است. در ملکوت زمان ماه رجب دارای هویت عظیمی است که در اختیار امت اسلامی قرار گرفته است. ماه مکرم رجب چنان حقیقتی در خود جای داده که در بیان پیامبر اکرم(ص) از جلوه قیامتی آن رونمایی شده است، یعنی اگر کسی توانست حقیقت ماه رجب را در این دنیا درک کند در قیامت با شناسنامه ماه رجب احضار خواهد شد و چهره رجبیون در زمان محشر می‌درخشد.

حجت الاسلام علی اکبری تصریح کرد: همچنین پیامبر عزیز ما فرموده‌اند این ماه، خدایی است که در او رحمت حق مثل باران بهاری در دل و جان مردم می‌بارد و رحمت الهی بر فکر و ذهن مؤمنان جا خواهد گرفت.

وی افزود: همچنین ماه رجب چندین بشارت بزرگ را در خود جای داده است که اول میلاد حضرت باقرالعلوم(ع) است و بشارت دوم مربوط به مبعث پیامبر اکرم(ص) و دیگری این است که خدا در این ماه امام علی(ع) را به بشریت کرامت کرده است و امیرالمؤمنان(ع) را قلب این ماه قرار داده است.

امام جمعه موقت تهران تاکید کرد: خداوند در این ماه به بندگان خود می‌گوید این ماه، ماه من است و اگر کمک بخواهید کمک خواهم کرد و اگر من را بخوانید پاسخ خواهم داد. روزه در این ماه چنان مورد تأکید امامان معصوم قرار دارد که حقیقتاً شگفت‌انگیز است. اعتکاف در این ماه بسیار توصیه شده و جوانان در ماه رجب با انجام اعتکاف از الطاف الهی بهره‌مند خواهند شد.

حجت الاسلام علی‌اکبری با اشاره به برودت هوا در چند روز گذشته گفت: در این مدت بیشتر متوجه نعمت گاز در کشور شدیم و در این ایام دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی بیشتر و بهتر خود را نشان داد. ایران به همت مجاهدان و متخصصین در رتبه سوم تولید گاز در جهان قرار گرفته است و این نمادی از مجاهدت و عدالت پروری برای گسترش خطوط انتقال گاز در میان شهرها و روستاها است.

وی افزود: خظوط گاز شهری از ۲ هزار کیلومتر به ۴۲۰ هزار کیلومتر افزایش یافته است.

امام جمعه موقت تهران گفت: ملت مظلوم در حالی امسال به ماه بهمن می رسد که باز هم یک پیروزی بزرگ را پشت سر گذاشته است. این ملت به مدد الهی از یک نبرد ترکیبی بسیار پیچیده با حضور همه سران کفر و نفاق و عناصر خائن و خودفروخته که وارد میدان شدند و همه تجربه خود را وارد کردند و یک نقشه تحسین برانگیز برای براندازی داشتند به هدایت امام عالی قدر خود، توانست از این امتحان سخت سربلند بیرون بیاید.

وی افزود: برنامه دشمن جامع اما محاسبه آنان غلط بود. چون نظام محاسباتی دشمن مادی است و از وجود عنایت الهی و ایمان و ریشه ملت ما غاقل هستند و از وجود رهبر حکیم و عالی قدر ما غافل هستند و نمی‌توانند در نظام محاسباتی خود خوب محاسبه کنند.

حجت الاسلام علی اکبری تصریح کرد: در این نبرد اخیر دوستان و دشمنان و عظمت انقلاب اسلامی و جایگاه رفیع شهیدان و نقاط قوت و ضعفمان را بیشتر شناختیم. برای عظمت انقلاب اسلامی و نقاط قوت باید مجددا برنامه ریزی کنیم و برای نقاط ضعف باید همت ملی را به میدان بیاوریم.

امام جمعه موقت تهران گفت: در ماه‌های اخیر خط تحلیلی رهبر معظم انقلاب این نکته را یادآوری می‌کند که ما در یک مقطع بسیار حساس از تاریخ دنیا قرار داریم و ایشان تعبیر جالب «پیج تاریخی» را دارند؛ این تعبیر اولین‌بار سال ۱۳۶۹ توسط رهبرمان استفاده شد و فرموده بودند، پیچ تاریخی یک نقطه عطف و پیچش در تاریخ است و این یعنی تاریخ در خطی می‌رفت اما به سمت دیگری پیچید.

وی افزود: شاید یک جلوه‌ی ویژه‌ی آن را در پیام‌شان به دانشجویان خارج از کشور ارائه فرمودند که بعد از ماجرای اوکراین رخ داد و فرمودند، رویدادهای سیاسی و نظامی دنیا تشکیل‌دهنده بخشی از همان پیچ تاریخی جهان است که گمان آن رفته بود. این تعبیر عالی است و نباید ساده‌انگارانه به جنگ اوکراین نگاه کرد و این بخشی از همان پیچ تاریخی جهان است.

حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری تصریح کرد: رهبر عزیز انقلاب همچنین فرمودند، ما وارد نظم نوین جهانی می‌شویم و این‌جا است که شناخت جبهه‌بندی‌ها و صف‌آرایی‌ها و انتخاب مواضع درست و آمادگی برای نقش‌آفرینی در تحولات به سود جبهه باید در نظر باشد.

وی افزود: این سخنان یعنی که انقلاب اسلامی مسیر تاریخ را به نفع جبهه حق تغییر داد و یک گام بلند به سوی عصر ظهور و مقدمه‌ای برای طلوع خورشید ولایت عظمای امام زمان(عج) بود.

خطیب موقت نماز جمعه تهران تصریح کرد: شاید امروز باور این نکته مشکل باشد ولی انقلاب اسلامی غیرممکن‌ها را ممکن است و افول و انزوای آمریکا و وابستگانش از جمله صهونیسم جهانی و اروپا و انتقال قدرت فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی به آسیا، سازماندهی جبهه مقاومت، گسترش گفتمان مقاومت و تغییرات اساسی در نهادهای موثر بین‌المللی در محیط درخشش انقلاب اسلامی رخ داده است.

وی در ادامه افزود: این مسئله آغاز شده و آینده بسیار متفاوت و سرشار از امید در انتظار است تا با اهتمام نسبت به ساختن ایران قوی منطبق بر طرح تحول و پیشرفت اسلامی و ایرانی، رسیدن به آن روزها در دسترس ملت ما است.

حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری گفت: مسئولان و ملت عزیز ما عنایت داشته باشند، حل مشکلات معیشتی و فوریت‌های زیست عمومی مردم باید مد نظر باشد؛ مهار تورم، تقویت پول ملی و امداد اقشار ضعیف از این‌فوریت‌ها در این مرحله است.

وی افزود: در اغتشاشات اخیر دیدیم زمینه‌هایی برای تأثیر جنگ شناختی دشمن به‌نام بعضا ناکارآمدی، گاهی بستر فسادزا و اصرار بر شیوه‌های پوسیده‌ در نظام اداری فراهم می‌کند که باید فورا توجه قرار بگیرد.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: حفظ انسجام ملی برای انجام کارهای بزرگ اهمیت بسیار دارد. مطالبه عمومی ملت ما از مسئولان و رئیس‌جمهور و سایر قوا تسریع در تحول اداری کشور است تا حال مردم را از این جهت خوب‌تر کنند.

امام جمعه موقت تهران در واکنش به اقدام اروپا در تلاش برای تروریستی خواندن سپاه پاسداران تصریح کرد: اقدام زشت و غیرقانونی پارلمان اروپا اگرچه هیچ ارزش و اهمیتی ندارد و آن‌ها کم‌تر از این حرف‌ها هستند، هنوز هم کارشان را به تعبیر خودشان تکمیل نکردند.

وی افزود: اینکه سپاه پاسداران سرافراز و نخبه‌پرور ما را هدف قرار می‌دهند به این خاطر است که سپاه نقطه قوت در اقتدار جمهوری اسلامی و بازدارندگی فعال در عرصه جنگ سخت و نرم است.

حجت الاسلام حاج‌علی‌اکبری افزود: این اقدام به خاطر این است که مردم ما پشتوانه و قدرت نرم سپاه هستند و تجلی آن را در بسیجیان عزیز ایران، جبهه مقاومت و منطقه می‌بینیم.

وی افزود: این سپاه مقتدر ما است که هزاران هزار عنصر دانا و کارآمد در آن حضور مجاهدانه دارند و آرمان‌های انقلاب اسلامی را با قوت بیشتر دنبال می‌کنند. این اقدام نشان‌دهنده استیصال دشمنان ماست و متأسفانه اروپایی‌ها مانند عروسک خیمه‌شب‌بازی در دست آمریکا و صهیونیسم جهانی عمل می‌کنند.

وی افزود: آنان می‌خواستند در اغتشاشات به هدف خود برسند ولی نشد و می‌خواهند با این بازی‌های دیپلماتیک مثلا بر ملت رشید ایران فشار وارد کنند و حیثیت رفته‌ی خود را بازیابند. مردم عزیز ما سپاه را دوست دارند و نظام اسلامی به این حرکت پاسخ‌های محکم و متناسبی خواهد داد.


سپاه نقطه قوت در اقتدار جمهوری اسلامی ایران است