ایرنا- اولاف شولتس صدراعظم آلمان اعلام کرد که برلین به صورت میانگین ۷۳ تا ۸۴ میلیارد دلار برای نیروهای مسلح در سال‌های آینده هزینه خواهد کرد. به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، شولتس روز سه‌شنبه با اشاره به برنامه برلین جهت سرمایه گذاری هنگفت برای اهداف دفاعی در سال‌های آتی افزود: آنگاه آلمان تبدیل به کشوری خواهد […]

ایرنا- اولاف شولتس صدراعظم آلمان اعلام کرد که برلین به صورت میانگین ۷۳ تا ۸۴ میلیارد دلار برای نیروهای مسلح در سال‌های آینده هزینه خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، شولتس روز سه‌شنبه با اشاره به برنامه برلین جهت سرمایه گذاری هنگفت برای اهداف دفاعی در سال‌های آتی افزود: آنگاه آلمان تبدیل به کشوری خواهد شد که بیشترین هزینه را در زمینه دفاعی می‌کند.

صدراعظم آلمان اشاره کرد که برلین در چارچوب سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، هم سطح آمریکا بیشترین سهم را در اروپا برای کمک دفاعی دارد.

پارلمان فدرال و شورای فدرال آلمان با اکثریت آرا از ابتکار شولتس در ایجاد بودجه ویژه ۱۰۵ میلیارد دلاری برای نیروهای دفاعی حمایت کردند. در نتیجه نیروهای مسلح آلمان را می‌توان بزرگترین ارتش منظم اروپا در نظر گرفت.

ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو پیش از نشست رهبران این ائتلاف نظامی در مادرید پایتخت اسپانیا گفت که متحدین قصد دارند یک مفهوم راهبردی جدید را به امضا برسانند که روسیه را به عنوان بزرگترین تهدید برای امنیت کشورهای عضو معرفی می‌کند. اعضای ناتو همچنین احتمال افزایش شمار واحدهای نظامی در شرق قلمرو خود را بررسی می‌کنند.

مسکو همواره اقدامات ناتو نزدیک مرزهای خود را تهدید آمیز دانسته و منتقد شدید گسترش این اتحاد پس از فروپاشی شوروی بوده است.


سرمایه گذاری ۸۴ میلیارد دلاری آلمان برای نیروهای مسلح