بایدن از کارمندان آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا بابت هشدارهای آن به جهان بابت برنامه‌های پوتین در حمله به اوکراین قدردانی کرد و “شجاعت جاسوس‌های آمریکایی” را ستود. به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، بایدن به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس سیا گفت که در ۵۲ سال گذشته با این آژانس درگیر بوده که […]

بایدن از کارمندان آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا بابت هشدارهای آن به جهان بابت برنامه‌های پوتین در حمله به اوکراین قدردانی کرد و “شجاعت جاسوس‌های آمریکایی” را ستود.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، بایدن به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس سیا گفت که در ۵۲ سال گذشته با این آژانس درگیر بوده که نخستین بار آن زمانیست که به عنوان یک سناتور جوان در کمیته‌ای مشغول به کار بود که در سال ۱۹۷۵ برای تحقیق در مورد آزمایش‌های کنترل ذهن و سایر سوء استفاده‌های آژانس تشکیل شده بود.

وی ادامه داد، اطلاعات جمع آوری شده توسط سیا برنامه‌های ولادیمیر پوتین،‌ رئیس جمهوری روسیه را افشا کرد و به واشنگتن اجازه داد تا به سایر کشورها درباره جنگ اوکراین هشدار دهد.

رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین گفت: به لطف کار باورنکردنی متخصصان اطلاعاتی ما بود که توانستیم به جهانیان هشدار دهیم که ولادیمیر پوتین در اوکراین چه برنامه‌ای دارد. افشای برنامه‌های پوتین شکاف بزرگی در تظاهر ایجاد و دروغ‌های او را در مورد آنچه ما در اوکراین انجام می‌دادیم، بی اعتبار کرد.

پیش از حمله ۲۴ فوریه سال جاری میلادی به اوکراین و همزمان با استقرار بیش از ۱۰۰ هزار نیرو در مرز با این کشور، پوتین بارها آمریکا و دیگر کشورهای غربی را به ایجاد سناریوی عمدی برای کشاندن مسکو به جنگ متهم کرده بود.


بایدن از سازمان سیا تشکر کرد