قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی: زنده بودن فرهنگ شهادت خواب راحت را از چشم دشمنان گرفته است مشهد ـ قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: آنچه که امروز خواب راحت را از چشم دشمنان ما گرفته نیز زنده بودن این فرهنگ ایثار و شهادت است. به گزارش خبرگزاری مهر، مالک رحمتی در جمع […]

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی:

زنده بودن فرهنگ شهادت خواب راحت را از چشم دشمنان گرفته است

زنده بودن فرهنگ شهادت خواب راحت را از چشم دشمنان گرفته است

مشهد ـ قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی گفت: آنچه که امروز خواب راحت را از چشم دشمنان ما گرفته نیز زنده بودن این فرهنگ ایثار و شهادت است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مالک رحمتی در جمع میهمانان یادواره شهدای رسانه محور مقاومت اظهار کرد: آنچه دین مبین اسلام را به پیروزی رساند، از آن صیانت کرد و تاکنون حفظ کرده و ان شاالله به دست آخرین منجی بشریت امام زمان (عج) خواهند رساند، چیزی جز تداوم فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه نیست و خوشا به حال شما که عاملان و حافظان این فرهنگ هستید و بهترین سرمایه عمرتان یعنی فرزندان عزیز خود را در راه دین خدا تقدیم کردید. بدانیم ملتی که فرهنگ ایثار و شهادت طلبی دارد در هیچ عرصه‌ای شکست ندارد. و امروزه شاهدیم در جوامعی که این فرهنگ زنده و پویا است بر همه مشکلات دیر یا زود فائق آمده و دشمنان خود را وادار به عقب نشینی می‌کنند.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی فرهنگ ایثار و شهادت را نسخه حل مشکلات جوامع اسلامی دانست و گفت: تبیین و ترویج این فرهنگ، رسالت عظیمی است که خانواده شهدا پرچم‌دار انجام آن هستند و حداقل کاری که می‌شود انجام داد زنده نگه داشتن یاد و نام و خاطره شهداست.

وی خطاب به خانواده‌های شهدای حاضر در این جمع گفت: امروز، عزت و شرف جبهه مقاومت در منطقه و در سراسر جهان، مدیون ایثارگری‌های شهدا و خانواده شهداست و آنچه که امروز خواب راحت را از چشم دشمنان ما گرفته نیز زنده بودن این فرهنگ ایثار و شهادت است که توسط شما حفظ و ترویج می‌شود.

رحمتی ادامه داد: این فرهنگ صرفاً مرتبط به نبرد و مقاومت در جبهه‌های حق علیه باطل نیست بلکه اگر ما می‌خواهیم بر مشکلات جامعه اسلامی در ابعاد مختلف فائق آییم نیز، نسخه نجات ما در تبیین، ترویج و نهادینه کردن همین فرهنگ ایثارگری و فداکاری است.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی افزود: آنچه که فرزندان شما را در نبرد حق علیه باطل به پیروزی رساند توجه آنان به خداوند بود و کسی که به خداوند اعتقاد داشته باشد از دشمنان و امکانات جنگی آنان و همچنین توطئه‌های خبیثانه هیچ ترس و واهمه‌ای ندارد لذا یکی از وظایف پیروان این مکتب، تبیین نگاه توحیدی در جوامع است و امید است خانواده شهدا که در عمل این اندیشه را پیاده کردند، آن را تبلیغ و ترویج کنند.

وی، تبعیت از ولی‌فقیه را دومین عنصر کلیدی در فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: فرزندان شما که در کشورهای محور مقاومت، رشادت و دلاوری به خرج دادند و مایه افتخار کشورهای جهان اسلام شدند، مطیع ولی فقیه بودند و امروز ما به عنوان پیروان مکتب شهدا نیز باید از آنچه ولی‌فقیه درباره محور مقاومت مطرح می‌کنند، تبعیت و پشتیبانی کنیم زیرا مردمی که از رهنمودهای امام خود تبعیت عملی می‌کنند همواره پیروز خواهند شد.

رحمتی اراده آهنین و اخلاص شهدا را سومین عنصر فرهنگ ایثار ذکر کرد و افزود: همه این عناصر و ویژگی‌ها در فرزندان شهید شما بود و برای آنکه بتوانیم نسل امروز و آینده، ادامه دهنده راه آنان باشند، باید این عناصر مهم را در تربیت آنها لحاظ کنیم. که این مفاهیم در وصیت نامه‌های این شهدای بزرگوار موج می‌زند و جز پیام‌ها و توصیه‌های درس آموز شهداست.

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی در بخش دیگر سخنان خود گفت: اخلاص، ایثار، فداکاری، گذشت، رشادت، دلاوری، مقاومت و صبوری در تمامی جبهه‌های مقاومت موج می‌زند و باید این گنجینه غنی را به مردم دنیا معرفی کنیم که در این مسیر نیازمند ابزار رسانه هستیم.

وی ادامه داد: امروز دشمنان اسلام با وجود آنکه در همه عرصه‌ها با شکست مواجه می‌شوند، شکست خود را با امپراطوری رسانه‌ای خود پوشش می‌دهد. اما متأسفانه ما با وجود پیروزی‌ها وحماسه های عزت آفرین در جبهه‌های مقاومت، به دلیل اینکه نمی‌توانیم اهمیت و بزرگی و پیام آن را از طریق رسانه و به‌طور دقیق و کامل نشان دهیم، با چالش روبرو می‌شویم و اینجاست که جای ظالم و مظلوم را عوض می‌کنند. لکن معتقدیم امروز آگاهی بخشی به مردم دنیا و معرفی دسیسه‌های استکبار جهانی، وظیفه مجاهدان فعال در جبهه مقاومت است و هر جا صحنه را شفاف و تبیین و تحلیل درستی صورت می‌گیرد، افکار عمومی همراه جبهه مقاومت شده و حقانیت و مظلومیت این جبهه به اثبات می‌رسد.

رحمتی ابراز امیدواری کرد محور مقاومت با بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت رسانه و کارهای هنری، در نشان دادن جلوه‌های حق و معرفی نقشه‌های باطل، عملکرد گسترده و قوی‌تری داشته باشد و انسان‌های آزاده بیشتری را در نقاط مختلف جهان همراه جبهه مقاومت می‌سازد.


زنده بودن فرهنگ شهادت خواب راحت را از چشم دشمنان گرفته است