به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، حسین امیرعبداللهیان پیش از ترک تهران و عزیمت به بغداد درباره اهداف سفر خود گفت: امروز سفر دوره‌ای را از عراق آغاز می‌کنیم و در ادامه در سوریه و لبنان با مقامات این کشورها رایزنی و مشورت خواهیم داشت. وی افزود: صحنه‌های دلخراشی که نشانگر تلاش رژیم صهیونیستی برای قتل عام […]


به گزارش پایگاه خبری هشت صبح، حسین امیرعبداللهیان پیش از ترک تهران و عزیمت به بغداد درباره اهداف سفر خود گفت: امروز سفر دوره‌ای را از عراق آغاز می‌کنیم و در ادامه در سوریه و لبنان با مقامات این کشورها رایزنی و مشورت خواهیم داشت.

وی افزود: صحنه‌های دلخراشی که نشانگر تلاش رژیم صهیونیستی برای قتل عام کردن مردم بی‌دفاع غزه و غیرنظامیان در غزه است را جهانیان در روزهای اخیر شاهد هستند.

وزیر امور خارجه در ادامه سخنان خود بیان کرد: کمتر کسی است که اطلاعی نداشته باشد که ریشه اصلی بحران در منطقه غرب آسیا از زمانی شروع شد که رژیم صهیونیستی نسبت به اشغال سرزمین مادری فلسطینیان اقدام کرد.

امیرعبداللهیان با اشاره به آمارهایی از کشته شدگان فلسطینی اظهار داشت: این رژیم تاکنون صدها هزار فلسطینی را به شهادت رسانده است که بر اساس آمارهای موجود بین‌المللی ۳۳ هزار کودک توسط صهیونیست‌ها به شهادت رسیده‌اند.

وی ادامه داد: امروز تداوم جنایات جنگی نتانیاهو و صهیونیست‌ها علیه غیرنظامیان غزه، محاصره و قطع آب و برق و عدم اجازه برای ورود دارو و غذا شرایط را به گونه‌ای کرده است که صهیونیست‌ها به‌دنبال قتل عام همه مردم غزه هستند.

وزیر خارجه افزود: البته جنگی که ما امروز در غزه شاهد آن هستیم جنگ صهیونیست‌ها با یک گروه نیست بلکه جنگ صهیونیست‌ها با همه فلسطینیان است.

وی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران مواضع کاملاً روشنی در این ارتباط دارد. البته اقدام خودجوش و تمام‌فلسطینی که در پاسخ به جنایات و تندروی‌های نتانیاهو در روز شنبه گذشته در سرزمین‌های اشغالی انجام شد بخشی از پاسخ مقاومت و فلسطینی‌ها به تداوم جنایات جنگی صهیونیست‌ها بود.


ریشه مشکلات غرب آسیا اشغالگری رژیم صهیونیستی است – پایگاه خبری هشت صبح