ورزشی

ریاست انجمن پاراوزنه‌برداری در شان رضازاده نبود

به گزارش هشت صبح و به نقل از ایسنا؛

رییس فدراسیون جانبازان و توانیابان گفت: حسین رضازاده قهرمان دنیا در رشته وزنه برداری است و شان و جایگاه او بالاتر از ریاست انجمن بود.

جلیل کوهپایه زاده در گفت وگو با ایسنا، درباره تغییرات در انجمن پاراوزنه برداری و جایگزینی بابک محمدی به جای حسین رضازاده، اظهار کرد: پیشنهاد خود من بود که او در جایگاه بالاتری به فدراسیون جانبازان و توانیابان کمک کند و موضوع برکناری او نیست. به رضازاده گفتم جایگاه و منزلت شما به عنوان قهرمان دنیا در رشته وزنه برداری بالاتر از ریاست انجمن پاراوزنه برداری است، بنابراین با موافقت خودش چند ماه پیش عضو هیات رییسه فدراسیون شد. البته وی فرد کاربلد و کارشناس است و می‌توانیم از تجربیات او نه تنها در یک رشته بلکه در ۱۵ رشته ورزشی استفاده کنیم.

وی با اشاره به حضور ۶ رشته ورزشی جانبازان و توانیابان (والیبال نشسته، شنا، تیراندازی، دوومیدانی، تیروکمان و وزنه برداری) در بازی‌های پارالمپیک پاریس، اظهار کرد: در تمام رشته‌های اعزامی شانس مدال داریم، حتی در شنا که شانس کمتری برای مدال آوری داریم با توجه به رکوردهای ثبت شده به اعتقاد من در این رشته نیز می‌توانیم مدال کسب کنیم.

بیشتر بخوانید: 

رضازاده پس از برکناری: تیم جدید نمی‌خواست با من کار کند!

رییس فدراسیون جانبازان و توانیابان در خصوص وضعیت وزنه برداری گفت: در این رشته ۶ ورزشکار اعزام می‌شود که شرایطشان راضی کننده است و امید زیادی به مدال‌آوری آن ها در پارالمپیک پاریس داریم.

کوهپایه‌زاده درباره تیروکمان اظهار کرد: در تیروکمان اعزام ۶ ورزشکار به پاریس نهایی شده و هنوز وضعیت یک بانوی کماندار برای اعزام به پاریس مشخص نیست و در حال بررسی است. همچنین در تیراندازی حضور ۴ ورزشکار (ساره جوانمردی، نسرین شاهی، محمدرضا میرشفیعی و رقیه شجاعی) برای پارالمپیک پاریس نهایی شده است.

وی در خصوص دوومیدانی خاطرنشان کرد: در رشته دوومیدانی هنوز وضعیت ۳ ورزشکار برای اعزام در هاله‌ای از ابهام قرار دارد که اعزام آن ها از سوی کمیته ملی پارالمپیک در حال بررسی است. در این رشته به احتمال زیاد ۲۱ نفر عازم پاریس خواهند شد.

رییس فدراسیون جانبازان و توانیابان گفت: چون سیاست کمیته ملی پارالمپیک کیفی گرایی است سعی کردیم کسانی را به پارالمپیک پاریس اعزام کنیم که شانس زیادی برای کسب مدال دارند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا